אאא

הדיווחים הראשונים שהחלו לזרום למערכת קצת אחרי חצות ליל אמש דיברו על אירוע ירי באריאל והרוג אחד.

ככל שחלף הזמן התבררו פרטים נוספים. הסתבר כי האירוע המדובר היה לא הרחק משם, בכפר 'כיף אל חארס', שם טמון יהושע בן נון. עוד התברר כי לא מדובר באירוע ירי, אך עדיין דובר על תקרית ביטחונית.

לסיכומו של דבר. דווקא ביום בו מציין ראש עיריית אריאל כי שמה של עירו, אריאל, יהיה מעתה על שמו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון, עולה ערו לכותרות סביב הסיפור הבא:

ארבעה חסידי ברסלב מאלעד יצאו בשעת לילה מאוחרת להתפלל על ציונו של יהושע בן נון בכפר הערבי 'כיף אל חארס' שבשומרון.

בדרכם חזור אל מחוץ לכפר נקלעו הארבעה לחתונה ערבית שהתקיימה אותה שעה בכפר. משתתפי החתונה החלו ליידות אבנים לכיוון הרכב. הנהג, נפצע בראשו ואיבד את השליטה על הרכב, שהתנגש בעוצמה בקיר אבן.

הארבעה יצאו מהרכב ונמלטו רגלית לכיוון אריאל, בצומת אריאל הזעיקו הנמלטים את כוחות הביטחון שהגיעו למקום ומצאו שני פצועים קל ופצוע אחד בינוני. הרביעי לא אותר והתעורר חשש כבד לחייו.

בסופו של דבר נמצא הנוסע הרביעי כשהוא בריא ושלם והתברר כי נמלט והתחבא מאימת הפורעים הערבים.

מצבו של הפצוע בראשו כתוצאה מידויי האבנים הלך והידרדר והוא הוטס לבית הרפואה בילינסון בפתח תקווה יחד עם שני חבריו שנפצעו כאמור באורח קל.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בנס, נגמר האירוע ללא נפגעים בנפש. אגף הביטחון בעירית אלעד שעודכן בזהות המעורבים באירוע עדכן את משפחותיהם של הפצועים.

בצה"ל חוזרים ומזהירים מפני כניסה לשטחי הרשות ללא תאום מוקדם עם צה"ל. ל'כיף אל חארס' נערכות נסיעות מתואמות עם צה"ל הזוכות לליווי בטחוני ומתואמות עם המועצה האזורית שומרון.

צה"ל רואה בחומרה רבה את האירוע ומזכיר כי כניסה לא מתואמת מסוכנת ועלולה לעלות בחיי אדם.

הבוקר מתברר, כי צה"ל עומד על כך שכל האירוע לא היה ולא נברא. הבחורים נלחצו מהתאונה, ועל מנת לטשטשה בחרו לספר כי הותקפו באבנים על ידי המון ערבי. 'כיכר השבת' ימשיך לעקוב אחר ההתפתחויות בפרשה.