אאא

והפעם, שאלות מבריקות ועוד טיפ נפלא ללילות החורף הקרים

השאלה איך מבריקים שיש?

תשובה  מיץ לימון או מלח לימון עושים עבודה נהדרת, במיוחד בניקוי של כתמי אבנית על השיש. מטפטפים כמה טיפות, אחר כך עוברים עם סקוטש טבול באקונומיקה- תוצאה מבריקה.

החומר החומצתי המיועד לניקוי השירותים מבריק גם הוא מאד, אבל, זהירות, ישנם סוגי שיש שהוא אוכל אותם. אם יש אפשרות לנסות מעט במקום לא מורגש ולבדוק את התוצאה.

לניקוי המגהץ ישנם מספר דרכים:

לנקות את האבנית אפשר על ידי חומץ. טובלים סמרטוט בחומץ ומגהצים.

לשאר לכלוכים או לכתמים שחורים אפשר להשתמש בלימון. טבלו סקוטש בלימון סחוט ושפשפו איתו את תחתית המגהץ

ועוד רעיון - בעזרת צמר פלדה לשפשף את תחתית המגהץ בעודו חם. כמובן כשהוא מנותק מן החשמל (רק להיזהר מאד שלא לגעת. זה שורף!)

ולקינוח - הגולשת חנה מירושלים שלחה לנו רעיון נפלא לימות החורף הקרים.

כדי להתחמם בחורף, במיטה או אפילו סתם בישיבה אפשר לתפור כרית חימום. בחנות היא עולה ארבעים ₪ אבל כל אחת יכולה להכין אותה בבית בקלי קלות ובאפס הוצאות.

תופרים חתיכת בד בגודל הרצוי בצורה של כרית (בין עשרים לשלושים סנטימטרים). תופרים משלושה צדדים ומשאירים את הצד הרביעי פתוח. שופכים לתוכו סוג של קטניות, לא משנה איזה- גריסים, אורז, חיטה ותופרים באופן ידני גם את הצד הרביעי.

את הכרית מחממים במיקרו-גל למשך כשלושים שניות או יותר (תלוי באיכות המיקרו- גל). כמה דקות לפני שנכנסים למיטה מניחים אותה שם מתחת לשמיכה. היא גם מחממת וגם שומרת על החום כל זמן שהיא מתחת לשמיכה. אני תפרתי כאלה כריות לכל הילדים שלי, נתתי להם לרקום על הבד וקיבלנו אמצעי חימום לחורף, בטיחותי, חמוד, זול, חסכוני ובעיקר יעיל.

גם לכם יש שאלה, רעיון, עצה טובה שיכולה לעזור לאחרים? שתפו אותנו. כיתבו לנו אל am@kikar.net