אאא

הציבור החרדי מתגייס למען לוחמי צה"ל: ביום חמישי האחרון, במהלך שיעורו השבועי אותו מסר בפני מאות אברכים ובעלי בתים, התייחס גאב"ד דרכי תורה הגאון רבי אשר וייס לעניינים האקטואליים, למצב הבטחוני הסבוך, ירי הטילים והלחימה הקרקעית בעזה.

הרב וייס התייחס בדבריו למדרש העוסק בעניני מלחמה "אלף למטה אלף למטה כל צבא", והקשה: "בשביל מה כפל הלשון פעמיים אלף למטה. למה זה נצרך? מה זה בא ללמדינו?"

הגאב"ד השיב כי "ניתן לומר שמזה נלמד כי כנגד כל אחד שיוצא למלחמה צריך אחד כנגדו שעוסק בתורה ובתפילה. על כל חייל שיוצא לקרב, על כל חייל שיוצא למערכה צריך שיהיה אברך ובן ישיבה שבמקביל אליו שוקד על משמרתו בתפילה ובלימוד התורה".

הרב וייס הוסיף ואמר כי "מזה ומזה אל תנח ידך. צריך גם את החיילים בשדה המערכה וצריך גם את בני התורה שילמדו ויגנו עליהם ברוחניות.  וזה הפירוש של אלף למטה - אלף למטה. על כל אלף שיוצאים לקרב צריך שיהיו אלף בישיבות ובהיכלי התורה".

"אני קורא לכולם" הוסיף, "אברכים לצד בעלי בתים, להוסיף בימים קשים אלו כפליים בלימוד התורה ולהירתם להצלחת המערכה הבטחונית לזכותו ולקיומו של עם ישראל". בסיום דבריו, הרב וייס הורה לשומעי לקחו להתכנס בבתי המדרש גם במוצאי שבת ולהוסיף בלימוד התורה שהיא המגן האמיתי מכל הצרות, כדבריו.