אאא

ברוך דיין האמת: בבית שמש הלך היום (שני) לעולמו הגאון הרב דוד אברהם ספקטור זצ"ל רב שכונת גבעת שרת, לאחר מחלה קשה.

הרב ספקטור זצ"ל שימש שנים רבות ברבנות שכונות גבעת שרת, היה חבר הרבנות בבית שמש, והיה ממונה על העירובין והמקוואות של המועצה הדתית בעיר, ופעל רבות למען הידורי הכשרות ברמה הגבוהה ביותר.

הרב זצ"ל היה מסור מאוד גם למען הילד המיוחד, והיה מהידידים הגדולים של ארגון 'עזרת אחים' בבית שמש בראשותו של הרב אברהם קאפ.

"פטירתו במיטב שנותיו של הגאון הרב דוד אברהם ספקטור זצ"ל היא אבידה גדולה לא רק לתושבי שכונתו, אלא לכל כלל תושבי בית שמש שהרב ספקטור היה עבורם דמות מופת לרב בעל שיעור קומה שיודע ללכת לפי רוחו של אחד ואחד, ולקרב לבבות לתורה ואהבת ה'", אומר ראש עיריית בית שמש בעקבות הידיעה המרה על פטירתו של הרב ספקטור זצ"ל.

ראש העיר מזכיר כי הרב ספקטור מלבד רבנותו אותה הנהיג ברמה היה גם מחבר תורני פורה שחיבר שורה של ספרי הלכה והגות, ובין היתר גם חיבר את הספר 'בית שמש בראי חז"ל', בו קיבץ מכל מקורות ישראל על העיר בית שמש בימי התנ"ך.

"התפללנו כל העת לרפואתו השלימה של הרב ספקטור זצ"ל, כאבנו את חוליו ואת ייסוריו, אבל גם בתקופה קשה זו כל העת דאג את דאגת בית שמש וגם במיטת חוליו פיקח על תחומי רבנותו בעיר באחריות כבידה שגרמה להשתאות רבה בקרב כל סובביו", אמר ראש עיריית בית שמש.

"בית שמש אבדה היום רב ומנהיג, וסמל מופת לאוהב ישראל אמיתי שהיה ראש גשר בין קהילות, כל ימיו היו מתוך אהבה ואחווה, כל פעילותו הייתה מתוך מאור פנים וחן, כך שפטירתו היא אבידה עצומה ביותר לכל בית שמש", חתם ראש העיר את דבריו, תוך דברי תנחומים למשפחתו הדגולה של הרב שעמדה לידו במסירות רבה, ולבני קהילתו שהיו קשורים אליו בעבותות של אהבה.

הלוויה הערב בשעה 23:00 מבית הכנסת של הרב 'אוהל יונה מנחם' בשכונת שיינפלד בבית שמש.