אאא

ברוך דיין האמת: בשעה 15:08, זקן מגידי המישרים הגאון רבי יעקב גלינסקי זצ"ל בן ה-94 נפטר במחלקה הפנימית בית החולים "מעייני השועה" בבני ברק.

בחדרו בקומה השישית בו היה מאושפז בימים האחרונים שהו לצד מיטתו בני ביתו ותלמידיו.

הבוקר (חמישי) חלה הידרדרות חמורה במצב בריאותו, רופאי בית החולים הוזעקו בבהילות לחדרו ולאחר סדרת טיפולים הצליחו לייצב את מצבו.

הבוקר עם שחרורו של מרן ראש הישיבה הגאון רבי לייב שטיינמן מבית החולים, עלו מקורביו לחדרו של מגיד המישרים ואמרו יחד עם בני משפחתו את אמירת פרקי התהילים עד לרגע יציאת הנשמה.

בשנה האחרונה לחייו אושפז הרב לעתים תכופות בבית החולים: בשעות אחר הצהריים ביומו השני של ראש השנה, פונה הרב לבית החולים מעייני הישועה בבני ברק, וזאת לאחר שחש ברע.

מתנדבי כוחות ההצלה שהגיעו לטפל בו העלו את החשש כי מדובר באירוע מוחי.

ביום ראשון האחרון, בשעות הערב המוקדמות, בני ביתו הזעיקו את כוחות ההצלה לביתו לאחר שסבל מקוצר נשימה. הרב פונה לבית החולים מעייני הישועה שם אושפז. מיד עם הגיעו לבית החולים הוכנס הרב אל המחלקה הפנימית שם לאחר סדרת בדיקות נמצא כי הרב סובל ממים בריאות והרב החל בסדרת טיפולים.

אתמול בבוקר, שעות בודדות לאחר תפילת שחרית איבד הרב את הכרתו.

קודם לכן בטרם כניסתו לחדר טיפול נמרץ בכדי לחברו למכונת הנשמה שתקל על נשימותיו, הרב ביקש לקרוא לאשתו בכדי להיפרד ממנה, אחרי אמירת שלום נפרדו השניים. הרב שוחח גם עם מקרובו ששהה לצידו בימים האחרונים לחייו.

לפנות בוקר, כאמור, חלה הידרדרות במצבו בשל חיידק בדם.

מסע הלוויה יצא בשעה 19:30 מבית הכנסת לדרמן ברחוב רשב"ם בבני-ברק לבית העלמין בפאתי העיר.