אאא

למעלה ממאה איש השתתפו בכנס שקיים השבוע הג'וינט תחת הכותרת 'פרנסה בכבוד'.

במסגרת האירוע ביקשו בג'וינט להרחיב את הפעילות הציבורית שמטרתה להכשיר את הציבור החרדי למקצועות מבוקשים בשוק העבודה.

מנכ"ל תנופה בתעסוקה (גוף משותף לג'וינט וממשלת ישראל), מר יוסי תמיר, אמר לנוכחים כי מושקעים לאחרונה מאמצים רבים לפתח תוכניות לימודים המותאמות ומיועדות לציבור החרדי, וכי "התב"ת ימשיך לשדרג ולפתח כדי שיהיו מקומות עבודה המתאימים למגזר החרדי".

שלום בן משה, מי שמנהל את האגף להכשרה מקצועית במשרד התמ"ת אמר בכנס: "אני מכיר באופן אישי את צרכי הקהילה החרדית, לציבור זה יש יכולות גבוהות ביותר של עבודה, לאחרונה ביקרתי בתעשייה האווירית, שם עברו כעשרים גברים לימודים קשים, רכשו מקצוע מבוקש ועתה הם עובדים במקום ומקבלים שכר מכובד מאוד".

הערשל קליין שמזה שנים ארוכות לקח תחת אחריותו את נושא ההכשרה המקצועית לאברכים שנאלצים לצאת לשוק העבודה, סיפר למשתתפים איך הכל התחיל. הוא הסביר איך החלה הפעילות, מה היו הספקות שליוו את המקימים וההתייעצויות שערכו בעניין עם רבנים ומובילי דעת קהל, עד שיצאו לדרך.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

מנכ"ל קרן קמ"ח, מרדכי פלדשטיין אמר: "אנו שותפים של הג'וינט, אנו לומדים מהם רבות, נמשיך לעשות הכל למען הצלחת הפרוייקט".

מנכ"ל הג'וינט בישראל, מר ארנון מנטבר, הזכיר לנוכחים את הקשר ההדוק של הג'וינט עם הציבור החרדי, עוד בטרם קום המדינה ולאורך שנים רבות.

משתתפים רבים בכנס, אמרו כי "כיום, אברך חרדי שחייב לצאת לעבוד, יכול למצוא מגוון ענק של מוסדות לימוד ומבחר מקצועות שאפשר להתפרנס מהם בכבוד".