אאא

הפגיעה בעולם התורה ובבני הישיבות נמשכת: הישיבה הגדולה בעולם, ישיבת 'מיר' בשכונת בית ישראל בירושלים, תיפגע קשות בשל הגזירות התקציביות, כך מדווח הבוקר יעקב רייניץ בעיתון "המודיע".

לאור העובדה שעדיין לא עבר בחוק תקציב חדש, הרי שכבר מתחילת שנת 2013 חשים ראשי הכוללים ומנהלי הישיבות את הקיצוץ בתקציבים בסך של 20 אחוזים.

אך לפי הדיווח של העיתונאי יעקב רייניץ, הישיבה שתחוש כבר בטווח הזמן מיידי את גל הקיצוצים האכזרי, היא ישיבת מיר, שתינזק בצורה קשה.

הישיבה בה לומדים כיום כ-7,000 אברכים ובחורים, מתוכם רבים מתושבי חו"ל, עומדת לספוג קיצוץ ענק של מיליוני שקלים וזאת לאור העובדה שהחל מחודש אוגוסט הקרוב יופסק תיקצובם באופן מיידי.

לדברי העיתון, קיימת סכנה מוחשית כי בעקבות הקיצוץ החד, תגיע הנהלת הישיבה לגרעון כספי ויקשה עליה לממן את מלגות האברכים הרבים ששוקדים באוהלה של תורה.

יוזכר כי בעבר לאחר הסתלקותו של ראש הישיבה הגרנ"צ פינקל זצ"ל, סייע מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן לישיבה לגייס סכומי כסף גדולים מנדיבי עם על מנת ולהבטיח את קיומו ושגשוגו של מקום התורה הגדול בעולם היהודי.

בתגובה לקיצוץ הדרסטי בתקציב ישיבת מיר, הגיב ח"כ יעקב ליצמן כי מעבר לעובדה שלימוד התורה הינו לצנינים בעיני נתניהו ולפיד והם עושים הכל על מנת לפגוע בעולם התורה, ניכרת כאן המגמה שמדינת ישראל מפחדת מהתעצמות הציבור החרדי בארץ, שחלקו מבוסס על תושבי חו"ל שקובעים כאן את משכנם.

"הם חושבים שבאמצעות הגזירות הם יצליחו, אולם מזימתם לא תעלה בידם", קובע ליצמן בנחרצות.