אאא

כינוס המועצות ההיסטורי: מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן, אמר בדברים שנשא בפני באי הכינוס ההיסטורי והנדיר שנערך הערב (שני) בבני ברק כי צעדי הממשלה הנוכחית כנגד הציבור החרדי הם "חילול השם". 

"ישנן שלוש עבירות חמורות; עבודה זרה גילוי עריות ושפיכות דמים" אמר הרב שטיינמן, "אבל עוון חילול השם הוא יותר חמור מכולם, מה שעכשיו הממשלה עושה כנגד בחורי הישיבות זהו חילול השם והוא חמור מכולם" אמר. 

העצרת נפתחת בקריאת פרקי תהילים (צילום: ישראל כהן)

האדמו"ר מויז'ניץ, שנאם גם הוא בפני באי העצרת, קרא לאחדות רבנים סביב הקריאה שלא להתייצב כלל בלשכות הגיוס, בהזכירה את הפסוק "ויחן שם ישראל כנגד ההר" ופירוש רש"י לפיו "כאיש אחד - בלב אחד".

לדברי האדמו"ר, "רק אם כל מנהיגי היהדות החרדית יהיו מאוחדים בדעה אחת שלא להתייצב כלל בלשכות הגיוס - באף צו כלשהו, נוכל לנצח במערכה".

מי שריגש במיוחד את באי הכינוס הוא חבר מועצת חכמי התורה של ש"ס הגאון רבי שלום כהן, שפרץ במהלך דבריו בבכי, הרב כהן סיפר לנוכחים כי הוא חושש לגבי עתיד התלמידים הספרדים, עליהם החוק עלול להשפיע יותר מאשר על הציבור הליטאי והחסידי.

"כל הספרדים הם בבחינת את הנפש אשר עשו בחרן, אני יודע מתוך הישיבה כמה תלמידים שההורים שלהם רוצים שילך לצבא, הם לא מבינים כלום, אם לא שהבנים היו דבוקים ברבנים שלהם, הם היו הולכים לצבא, וע"י הרבנים שומרים עליהם. אם לא יעשו דבר שיכריזו שאין צבא בכלל, ח"ו זה לא ילך" אמר.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"בתקשורת מסיתים כנגד בני הישיבות, ואצל הספרדים זה מחלחל, עדתנו עלולה להיפגע הכי קשה מגזירה זו, וצריכים ללמוד מאת הנפש אשר עשו בחרן, להכניס כמה שיותר לתורה".

"אני מבקש שתצא מכאן..." פרץ הרב כהן בבכי ארוך, "החלטה שאין צבא ואין כלום, ולא מעניין אותנו הכסף שלהם, מעניין אותנו רק תורה".

האדמו"ר מבעלזא יוצא מהכינוס (צילום: באדיבות המצלם)

כזכור, בהחלטות הכינוס הנדיר נאמר כי במידה והממשלה תאשר את חוק הגיוס במתכונתו הנוכחית, מועצות הרבנים יתכנסו בשנית וישקלו להכריז על איסור להתייצב בלשכות הגיוס. 

כמו כן, הובעה ביקורת חריפה ביותר כלפי ראש הממשלה בנימין נתניהו, "קמו מתוך אנשי השלטון בארץ ישראל בהכוונה ראש הממשלה למרוד במלכות שמיים, בכוונתם עמם לגזור רחמנא ליצלן על עקירת תורה, ולהשית על לומדי התורה שתורתם אומנותם עונש פלילי עד כדי השלכתם לבית הכלא" אמרו הרבנים.