אאא

באם הכל היה "הולך" כשורה ומתבצע כמתוכנן הרי שהערב (שעון ניו יורק) יום שלישי ו' שבט צפוי היה להתקיים ב"הדסון- ניו ג'רזי הכינוס הענק בהשתתפות רבבות יהודים אמריקאים ובראשותם של גדולי האדמו"רים מישראל ומארה"ב שיצאו למסע חיזוק היסטורי במטרה להפגין ולהתריע כנגד רדיפת הדת בארץ הקודש ורמישת מעמדם של לומדי התורה ובני הישיבות.

עסקני וועדת ההיגוי שנשלחו ע"י ראשי מועצת גדולי התורה של אגו"י על מנת ולאתר מקום ראוי לכינוס גדול שכזה עשו הכל בכדי להשיג את מטרתם.

ה"כתף הקרה" שקיבלו ממנהיגיה הרוחניים של היהודת החרדית הליטאית ובראשם מרן הגראי"ל שטיינמן שלא הביע תמיכה נלבהת וזאת בלשון המעטה כשתהה שוב ושוב מה התועלת? וכן הקושי במציאת אולם מתאים לארח את אלפי ורבבות המשתתפים כמו גם החלטתו ברגע האחרון של כ"ק מרן האדמו"ר מבעלזא לבטל את השתתפותו גרמו בסופו של דבר

מתברר כי ב"המועצת" החסידית שם כעסו תחילה על טירפוד המהלך שהיה אמור לדעתם להביא תועלת לכלל ישראל ולהסיר את גזירת הגיוס המרחפת מעל ראשם של בני הישיבות, צריכים הבוקר להודות בחום לב למרן הרב שטיינמן שבסיעתא דשמיא חזה את הדברים למרחוק והבין כי לא תצא תועלת מהדבר.

עוד על מסע המועצת ב"כיכר השבת"

• ספיחי מסע המועצת: המודעה של בעלזא - רק ב"המבשר"

הגר"ש וואזנר: בוגדים מאבדים את המדינה

מסע המועצת שבוטל: הסיבות להכרעה הדרמטית 

בימים האחרונים שוררת סופת קור עצומה בארה"ב כאשר השלג והכפור שוררים בכל פינה. על פי הדיווח בעיתון המוביל ניו יורק טיימס קיים תוהו ובוהו של ממש במערכת הטיסות כשמרביתם בוטלו או הועתקו לנמלי תעופה מרוחקים,ובמקביל ברבבות בתים נותק זרם החשמל והקור המקפיא חודר לעצמות האנשים שמעדיפים לשהות בבית.

עסקן חסידי מעריך הבוקר באוזני כיכר השבת כי אם העצרת היתה יוצאת אל הפועל,היא היתה נוחלת כישלון חרוץ. גם העובדה שאין אולם המוגן מהכפור והשלג כראוי והחשש לבריאותם של האדמו"רים הישישים ובנוסף העובדה שרבים מאותם אלפים שתיכננו להשתתף לא היו מגיעים בסופו של דבר, כל זה היה גורם לבזיון שברוך ה' שניצלנו ממנו.

לדוגמא הערב בהדיסון ניו ג'רזי שם היה אמור להתקיים הכינוס ההיסטורי שורר קור עז של 12 מעלות צלסיוס מתחת לאפס.אני לא רואה מישהו שייצא מביתו לאירוע גדול ככל שיהיה בקרה הזאת. אומר העסקן.

מקורב לגראי"ל אמר לכיכר השבת: "כי פיקחותו וראייתו למרחקים של מרן ראש הישיבה הרב שטיינמן והסיעתא דשמיא המלווה את צעדיו, הצילה את עסקני אגו"י מ"בזיון והשפלה" שנמנעו מהם לשמחתם ברגע האחרון כשהחליטו לרדת מהעץ ולבטל את תוכנית המסע".