אאא

מרן ראש הישיבה הגראי״ל שטיינמן בהתייחסות מפתיעה לסוגיית סגירת החנויות בב״ב: "האם העיר נקייה גם מעבירות?" שאל ראש הישיבה במהלך ביקור ראש העיר בני ברק בבתי גדולי ישראל לרגל חול המועד. 

ראש העיר החדש של בני ברק אברהם רובינשטיין הגיע היום לביקורי חג במעונם של מרנן ורבנן גדולי ישראל, על מנת לקבל את ברכתם לרגל חג הפסח, אל ראש העיר נלוו לביקור ממלא מקומו חנוך זייברט, וחבר הנהלת העיר הרב מיכאל קקון.

בתחילה, הגיעו חברי המשלחת אל מעונו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן שקיבלם בחביבות רבה. ראש העיר סיפר למרן על הנקיון המוצלח שערכו עובדי התברואה ברחובות העיר בערב החג וראש הישיבה שאל אותו בחיוך "האם ניקו את העיר גם מעבירות?".

רובינשטיין השיב בשאלה, האם תפקידו של ראש העיר לדאוג גם לרוחניות העיר והרב שטיינמן ענה כי אם אפשר הרי שמדובר בדבר טוב.

בשלב זה, סיפר רובינשטיין לראש הישיבה על סגירת החנויות בשעה 23.00 בלילה, כאשר מרן הרב שטיינמן הנהן בראשו ואמר כי מדובר בדבר טוב. ראש העיר שאל את מרן האם כדאי לעשות זאת בהסכמה ובשיתוף פעולה יחד עם הסוחרים ומרן הרב שטיינמן הסכים גם לכך.

לאחר מכן, יצאו חברי המשלחת אל מעונו של גאב"ד בני ברק הגרמי"ל לנדא ששוחח עימם במשך שעה ארוכה בעיניה הרוחניים של העיר ובהמשך ביקרו חברי הנהלת העיר אצל מרנן הגר"ש וואזנר, הגר"נ קרליץ, הגרמ"צ ברגמן, הגרי"ג אדלשטיין, והגר"ש בעדני.

רגע מיוחד התרחש בשעה שחברי המשלחת נכנסו למעונו של מרן הגר״ח קנייבסקי שקיבלם בכבוד גדול ואמר לראש העיר: "המלך הגיע".

צפו בתיעוד מהביקור המיוחד • צילום: כיכר השבת