אאא

הגזירות על עולם התורה והתבטאויותיהם החריפות של גדולי ישראל נגד האחראים לכך, בראשם שר האוצר יאיר לפיד, לא פוסקות.

בשבוע שעבר, במהלך חג הסוכות, ביקר ראש ישיבת פוניבז' הגאון רבי ברוך דב פוברסקי בביתו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן לשיחה תורנית ארוכה בענייני חג הסוכות.

במהלך השיחה התפלפלו השניים בנידונים המובאים בראשונים ובאחרונים לגבי הלכות שונות הנוגעות לכשרות הסוכה כשלסיומה ברך מרן הגראי"ל את הגרב"ד ואיחל לו שנה טובה כשהוא מאחל לכלל עם ישראל 'גוטע זאכן' - דברים טובים לשנה החדשה ושיתרבו ספסלי הישיבות ועולם התורה.

בשלב זה מתייחס מרן ראש הישיבה שוב לגזירותיו של שר האוצר יאיר לפיד ומכנה אותו בתואר החריף "יימח שמו". על השולחן נמצא גם ספר התהילים ממנו מתפלל מרן במשך שעות היממה להצלת כלל ישראל.

יצויין כי אין זו הפעם הראשונה שמרן הגראי"ל מתבטא בצורה נדירה זו וכך לדוגמא בדברים שנשא במהלך שמחת בית השואבה בבית הכנסת הגדול בשיכון ה' בבני-ברק במוצאי יו"ט ראשון של חג הסוכות כמו גם במהלך שיחה בחול המועד בפני ראש עיריית בני ברק אברהם רובינשטיין ומ"מ חנוך זייברט והסגן מנחם שפירא ומיכאל קקון כשבמהלך הפגישה כינה את לפיד "רשע מרושע", ואיחל לו "יימח שמו וזיכרו".

מקורביו של מרן ראש הישיבה מסבירים כי הוא רואה בלפיד "אבי כל חטאת" ואחראי ישירות להקמת ממשלת הזדון הגורמת רעה לציבור החרדי ולגזירות קשות וחמורות על עולם התורה והישיבות.