אאא

אלפי מתנדבי ´הצלה´ מרחבי הארץ התכנסו הערב (חמישי) באולמי ´היכל שלמה´ בפתח-תקווה - לכינוס מיוחד. במקום נכחו אלפי משתתפים ורבים לא מצליחים למצוא מקום. "אנחנו מופתעים מאוד מהיענות הגדולה", אמר ל´כיכר השבת´ אחד המארגנים.

האירוע נפתח על-ידי המנחה, חבר מועצת עיריית ירושלים הרב משה רוזנשטיין, ששיבח את אלפי המתנדבים ההולכים לאורם של מרנן ורבנן שליט"א.

אחד הנאומים הסוערים היה של הגאון הרב עזריאל אויערבך שליט"א: "אסור להתנדב לארגון מד"א שרבים חללים הפילה", אמר בנחרצות. "יש להילחם בגזירה החדשה ולעמוד איתן בהוראות הרבנים שליט"א".

באירוע השתתף ראש-הישיבה הגראי"ל שטיינמן שליט"א. במהלך נאומו חיזק את המתנדבים ואמר: "אסור להציל את הגוף על חשבון הפסד נשמתו של המציל".

האירוע הגדול מתקיים לאחר שבוע ימים של חילופי האשמות הדדיים, בין ´איחוד הצלה´ ו´הצלה - גוש דן´ - וארגון מד"א. ארגוני ההצלה מצידם אומרים, כי אם ארגון מד"א לא יפסיק להתנכל למתנדבים, יהיו לכך משמעויות קשות לגבי המשך שיתוף הפעולה עם מד"א והקמת ארגונים מתחרים.

בשיחה שקיימנו אמש עם מנכ"ל מד"א אלי בין, רמז בין לעניין הדיווחים המועברים לתקשורת כנגד מד"א, ואמר בין כי הוא נגד העברת מסרים בין הצדדים "דרך מתווכים", וכי המקום המתאים לדיון הוא אך ורק סביב השולחן ובאופן ישיר בין הצדדים. בנוגע לאירוע המתוכנן הכחיש בין את השמועות אודות ניסיונה של מד"א לטרפד את קיום הכנס, ואמר כי אדרבא הוא "מאחל להם הצלחה באירוע".

כיכר השבת יעדכן בדיווחים שוטפים מההתכנסות בפתח-תקווה.

צילומים: י. בלינקו HNN