אאא

הגראי"ל שטיינמן  שליט"א צפוי להגיע בקרוב לקריית-היובל בירושלים, למעמד חיזוק מיוחד, כך נודע ל´כיכר השבת´. ביקורו הצפוי של הרב שטיינמן, ייערך על רקע ההצקות הבלתי-פוסקות של תושבים חילונים, נגד התושבים החרדים המתגוררים בשכונה.

בעצרת החיזוק, צפויים להשתתף רבנים נוספים שיישאו דברים בעניין החיזוק באמונה, למרות הקשיים.

בשנה האחרונה, מספר התושבים החרדים גדל והדבר, מסתבר, מדיר שינה מעיני חלק מהתושבים החילונים שמנסים לעצור, את מה שהם מכנים, "התחרדות" השכונה. והם לא בוחלים בשום אמצעי: קריעת עירוב, הגברת ווליום בליל שבת, הפגנות ומחאות - הם חלק מהצעדים של אותם תושבים חילונים.

למעשה, תחילתו של הסיפור מתחיל בוילה השוכנת בלב קריית-יובל ומכונה על-ידי התושבים ´בית המריבה´. הוילה נרכשה על-ידי תושב חו"ל שמגיע מפעם לפעם לישראל ומתגורר שם.

בעקבות מחסור בבתי-כנסיות, אחד התושבים בקריית-יובל פנה לבעלי הווילה וביקש ממנו רשות להשתמש במקום בשבתות. זה האחרון הסכים ומאז החלה הסאגה הארוכה.

מספר חודשים לאחר-מכן, גם הוקצה מקום לעזרת נשים. צעד זה, העלה את חמתו של אחד השכנים. זה הגיש התנגדות ליועץ המשפטי של עיריית ירושלים, עו"ד יוסי חביליו, על שינוי ייעוד למבנה. המתפללים טענו בתגובה כי אין מדובר בשינוי ייעוד של ממש, כיוון שבמקום אין ארון קודש וספר תורה.

בדיון שנערך בעקבות העתירה, פסקה השופטת תמר בר-אשר-צבן כי חלים צווי איסור זמניים לתפילות במקום, מכיוון שמדובר בחריגה ממטרות הבנייה המקוריות - מגורים.

אבל המתפללים לא הרפו וכבר באותה שבת, הקימו בית-כנסת זמני מתחת לאחד הבניינים ברחוב, והביאו למקום מאות כיסאות, סטנדרים וסידורים.

כאמור, בקרוב תיערך עצרת מיוחד שאמורה לתת תמיכה לקהילה החרדית בשכונה, ההולכת וגדלה.