אאא

סערת הכתבה ב"כפר חב"ד": מאז פרסום הדיווח ב"כיכר השבת" הבוקר (רביעי) על כך שראש ישיבת פוניבז' הגאון הגדול רבי ברוך דב פוברסקי קיבל לפגישה את הרב מאיר אליטוב - מחבר סדרת הספרים "משנתו של הרבי מליובאוויטש" ושוחח עמו על תורתו של הרבי, הרוחות בציבור הליטאי סוערות. 

במהלך השיחה, הרב פוברסקי סיפר כי הוא מקבל שיחה שבועית של הרבי מליובאוויטש, אותה מדפיסים לאור בחב"ד מידי שבוע. "אני מתפעל מגאונותו וגאונותו של הרבי", אמר הגרב"ד פוברסקי. כמו כן סיפר ראש ישיבת פוניבז' על פגישתו הלילית עם הרבי מליובאוויטש לפני קרוב לשישים שנה, במהלכה שוחח עם הרבי בדברי תורה.

גורמים עלומי שם המכנים עצמם "מקורבי הגרב"ד פוברסקי" טוענים הערב כי הדברים שהובאו בכתבה הוצאו מהקשרם. אלא, שלאתר "כיכר השבת" נודע כי הכתבה קיבלה את אישורו של הגרב"ד פוברסקי בעצמו.

גורם בחב"ד שלל בשיחה עם 'כיכר השבת' את הטענות לפיהן דברי הרב פוברסקי הוצאו מהקשרם על ידי העיתון: "מי שמכיר את עיתון כפר חב"ד יודע שאין אפשרות שכתבה כזו תפורסם ללא אישור מסודר. זה עיתון שמתנזר מפוליטיקה וכולו קודש".

"משעשע לראות שאם פעם ההכחשה הייתה יוצאת מהאישיות עצמה, היום "המקורבים" הם אלו שמוציאים הכחשות. הדבר הזה מוכיח כי ישנם גורמים שונים שנמצאים בלחץ מאז הפרסום על הכתבה". 

יצויין, כי בעבר, בעת שפורסם כי הגרב"ד פוברסקי קיבל את ה"חוזר" הגאון רבי יואל קאהן - הדמות המזוהה כיום יותר מכל עם הרבי מליובאוויטש, יצאה הכחשה לדברים. באותם ימים, פרסם "כיכר השבת" קטע וידאו שתיעד את המפגש הלבבי החם והמאחד בין הרבנים והביא לקצן של ההכחשות.