אאא

הגאון רבי דוד יוסף, רבה של שכונת הר נוף ובנו של מרן פוסק הדור רבי עובדיה יוסף במתקפה חריפה על הממשלה: "אצלם אנחנו אזרחים סוג ד', אנחנו לא נחשבים, יהודי דתי לא יכול לחיות בלי מקווה? אז שלא יחיה!".

במהלך טקס חנוכת מקווה חדש בשכונת הר נוף בירושלים נאם הגר"ד יוסף והתייחס למצבו של הציבור החרדי. "בימים אלה אנחנו מבינים עד כמה מקווה הוא צורך בסיסי כל כך. מובן מאליו שהמדינה צריכה להשתדל להקים דבר כזה, אבל היום כבר שום דבר לא מובן מאליו".

הרב יוסף הוסיף: "היום, החינוך של הילדים שלנו לא מובן מאליו. עולם הישיבות כבר לא מובן מאליו בעיניהם. אנחנו נמצאים היום במצוקה קשה. חייבים לומר את האמת: מבחינתם, אנחנו אזרחים סוג ד', אנחנו לא נחשבים. יהודי דתי לא יכול לחיות בלי מקווה? אז שלא יחיה!, לא אכפת להם מהדברים הללו".

הרב יוסף הביע תקווה שהתקופה הזו תעבור במהרה: "אנחנו עומדים בפני תקופה קשה, אנחנו מקווים שתהיה קצרה מאוד, אנחנו נצטרך להיאבק על הקיום שלנו כאן".

 (צילום: ישי כהן)
הרב דוד יוסף ואביו פוסק הדור, מרן הגר"ע יוסף (צילום: ישי כהן)
הגדלה

הרב יוסף תקף את משרד והשתמש בביטוי שהקפיץ את כלי התקשורת. "היום במשרד האוצר, אז אם מדובר בתקציב לספורט, להביא כמה כושים שישחקו כדורסל - יש כסף בשפע ואין קיצוצים. אבל שמדובר בתקציב לבתי כנסיות, למקוואות טהרה? אין שום דבר".

כזכור, לפני כחודש תקף אביו, מרן פוסק הדור את הממשלה ואמר: "עם הארץ חסיד - אל תגור בשכונתו, תתרחק ממנו, הוא לא יודע להעריך תורה, הוא לא יודע מה זה תורה".

"כמו אלה, אנשי השלטון שלנו של עכשיו", המשיך מרן הגר"ע יוסף ותקף את הממשלה, "כולם עמי הארץ, בורים. עמי הארץ, לא תורה ולא חכמה, אין להם".

"אלה (ממשלת ישראל - י.כ.) מה יש להם?", הוסיף הרב עובדיה, "הם יודעים מה זה תורה? לא יודעים כלום. רחוקים מהתורה. גם הקדוש ברוך הוא מתרחק מהם".