אאא

שמע להוראת הרב ומצא בשטח הבנייה 150 מטבעות זהב בשווי כל חובותיו, בדיוק כברכת מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי, זהו תמציתו של המופת המפעים, שהתגלה השבוע בבני-ברק.

תחילתו של הסיפור, לפני למעלה מחודש ימים, כאשר יהודי שנקלע לחובות של כ-150 אלף שקלים, הגיע למעונו של מרן הגר"ח קנייבסקי, ברחוב רשב"ם בבני-ברק, לקבלת עצה וברכה.

בהגיע תורו להיכנס אל הקודש פנימה, ניגש הלה אל הגר"ח, ושטח בפניו את מצוקתו הגדולה, והחובות האדירים אליהם נקלע המקשים עליו את שגרת החיים.

רבי חיים קנייבסקי הקשיב למצוקתו והתעניין באשר לעיסוקו ולמקום מגוריו. כששמע היכן הוא מתגורר, הורה לו הרב "תעבור דירה". לתמיהתו, הסביר הגר"ח כי מדובר במקום בעייתי, בו לא יצליח בחינוך ילדיו.

"הציעו לי לאחרונה לקנות שטח בגבעתיים לבניית דירה", סיפר היהודי לרב קנייבסקי, "אך חובותיי גדולים, ובכדי לקנות את השטח אצטרך לקחת עוד הלוואה, והחובות יגדלו, וזה נראה לי בלתי אפשרי".

הגר"ח קנייבסקי שב ואמר לשואל: "תעזוב את מקום מגוריך, תקנה את השטח ותעבור לשם. ה' יעזור שתמצא כסף לכסות את כל החובות". היהודי קיבל את הוראת וברכת הגר"ח ויצא לדרכו.

בתחילת השבוע, שב היהודי לבית המפורסם ברחוב רשב"ם, ובידו שקית כבדה מלוכלכת בחול, והתעקש להיכנס אל הרב. בני הבית הכניסו אותו, והוא פונה אל הרב ושואל: "הרב זוכר אותי?", הגר"ח מתסכל בפניו, ומתקשה לזהות במי מדובר.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"הייתי כאן לפני למעלה מחודש ימים, הרב בירך אותי שאם אעזוב את מקום מגוריי אמצא כסף לכסות את חובותיי", שיחזר הלה בקצרה את סיפור הדברים. "כעת באתי להודות לרב על הברכה, ולהוכיח בפניו כי היא התקיימה", המשיך היהודי, והניח על השולחן את השקית הכבדה.

"לפני מספר ימים", סיפר בפנים זורחות, "עלינו על השטח שקניתי והתחלנו לחפור, עד שנתקלנו בשקית הזו. לתדהמתנו ראינו שהיא נוצצת. לאחר בדיקה, ראינו כי היא מכילה לא פחות ולא יותר - מטבעות זהב".

"150 מטבעות זהב יש בשקית שמצאנו, כל אחת שווה 1,000 שקלים", המשיך הלה לספר, "בסך-הכל, הקב"ה עזר לי למצוא 150 אלף שקלים בכדי לכסות את חובותיי, ממש כברכת הרב".

‫הגר"ח קנייבסקי, סירב להיסחף בהתלהבות שאפפה את הנוכחים אל מול המופת המדהים, וסיים בברכתו הקבועה, "שיהיה ברכה והצלחה".