אאא

מעט לאחר השעה 10 בבוקר, הוכנס פוסק הדור לחדר הניתוח בבית החולים "שערי צדק" בירושלים, לצורך ניתוח רפואי דחוף שעשוי להציל את חייו.

בחדר הניתוח, בוצע טיפול כירורגי בו הוחדר צינור להנשמה דרך הקנה, ובכך מקווים הרופאים יסייע הדבר לפוסק הדור להמשיך ולנשום, לאחר שההנשמה לה היה מחובר עד עכשיו סיימה את פעולתה.

לאחר שעה קלה של מתח וחרדה סיימו הרופאים את הטיפול הרפואי והגרי"ש הועבר לחדר ההתאוששות, כאשר בהמשך היום, יועבר בחזרה לחדרו במחלקת טיפול נמרץ קרדיולוגי בקומה העשירית.

במהלך שעת הטיפול, הופסקו סדרי הלימודים בהיכלי התורה ובישיבות הקדושות, ונאמרו פרקי תהילים להצלחת הטיפול הרפואי.

דובר בית הרב, שלומי קוק, אומר ל"כיכר השבת" כי הניתוח לסיוע נשימתי עבר בהצלחה. לדבריו, לאחר הניתוח אמרו הרופאים כי מצבו של הגרי"ש עדיין קשה וצריך להמתין ליממה הקרובה כדי לבחון כיצד הרב מתאושש.

קוק מוסיף כי בני משפחתו של הגרי"ש אומרים שהצלחת הטיפול היא רק בזכות התהילים והתפילות של המוני בית ישראל. לדבריו, מקווים מאוד שבימים הקרובים יוכלו להעיר את הגרי"ש מההרדמה המלאה בה הוא נתון.

בתוך כך, מגיעות בשורות טובות גם מבית החוילם "מעייני הישועה" בבני-ברק, שם מאושפז בימים האחרונים מרן ראש הישיבה הגאון רבי אהרון לייב שטיינמן.

בשעות הצהריים, לאחר שיפור ניכר במצבו הבריאותי, הועבר ראש הישיבה ממחלקת טיפול נמרץ בה שהה למחלקה הפנימית בבית החולים. מקורביו מוסרים כי מחר תתקיים התייעצות רפואית בדבר שחרורו מבית החולים לאור השיפור במצבו.

הציבור נקרא להמשיך ולהעתיר בתפילה מרבנן ורבנן גדולי ישראל הגאון רבי יוסף שלום בן חיה מושא אלישיב והגאון רבי אהרון לייב בן גיטל פייגא לרפואה שלימה בתוך שאר חולי ישראל.