הראשל"צ הרב יצחק יוסף  (צילום: יעקב לביא, כיכר השבת)
אאא

"יותר גרוע מאבא שלו, הוא עושה לא רק מדבר", כך תוקף הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף את יו"ר 'יש עתיד' שר האוצר יאיר לפיד בשל החוקים שמוביל נגד הדת.

דבריו של הגר"י יוסף הובאו ב'גלי צה"ל', אתר "כיכר השבת" חושף כעת את ההקלטה המלאה.

במהלך שיעור שמסר, התייחס הגר"י יוסף לקיצוצים בעולם הישיבות ואמר: "היום להחזיק ישיבה זה נהיה פי כמה קשה מאשר פעם, אחרי כל הקיצוצים שעשו וכל החוקים שהם עושים, זה אבא שלו (טומי לפיד - י.כ.) היה מדבר הרבה - בא הבן, שר האוצר (יאיר לפיד - י.כ.), יותר גרוע מאבא שלו, הוא עושה לא רק מדבר".

הגר"י יוסף המשיך והתייחס גם לחוק שעלה אתמול בישיבת הממשלה המצמצם את סמכות בתי הדין: "הנה הוא מעלה הצעת חוק בישיבת הממשלה, חוק שבא לצמצם את הכוח של בתי הדין הרבניים, להעביר כמה סמכויות חשובות מאוד לבתי המשפט, לא די להם מה שהם עשו עד היום, כל שני וחמישי אתה שומע איזה חוק, חוקים בל ידעום".

"אנחנו מדברים אתם, משתדלים לדבר אתם. אם היו רוצים באמת לשם שמיים היו באים להתייעץ אתנו, יש רבנים ראשיים - יש מועצת רבנות. הם לא מדברים איתנו כי הם מפחדים, הם רוצים רק כותרות, הנה עוד עשו משהו נגד הדת.. לצערנו הרב כך זה הולך", הוסיף הראשון לציון.

הראשל"צ הגר"י יוסף הצהיר כי "אנחנו נאבק על הדבר הזה, לא נשב בשקט. איך אפשר כל שני וחמישי להעביר חוקים בממשלה שמקצצים בסמכויות של בתי הדין הרבניים, הקב"ה יחזיר אותם בתשובה שלימה, שיחזרו בתשובה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

לקראת סיום דבריו תקף הגר"י יוסף את הביקורת של משרד הדתות בעולם הישיבות: "בודקים את האברכים, בודקים את הישיבות. לכו תבדקו באוניברסיטאות, מה אתם בודקים את הישיבות - מצרים את צעדיהם".

התקפתו של הגר"י יוסף באה בעקבות הצעת החוק של ח"כ עליזה לביא (יש עתיד) המבקשת לשנות את מעמדם של בתי הדין רבניים ולהעביר רבים מהסמכות השפיטה של הם לבתי המשפט, הצעת החוק הייתה אמורה לעלות לדיון ולאישור בוועדת השרים לענייני חקיקה בישיבתה אמש אך נדחתה בשבוע לאור החשש שלא תזכה לרוב.

במכתב חריף שכתב הגר"י יוסף לשרת המשפטים לבני הוא תוקף את הצעת החוק ומזהיר: "ההצעה המדוברת פוגעת באופן חריף בסמכויות בתי הדין הרבניים, ועלולה להביא לקשיים וסיבוכים רבים בשטח המורכב מאוד של דיני משפחה בישראל.

"ניתן לקבוע בוודאות, כי רב הנזק בחקיקה מסוג זה על התועלת שבה. אני קורא לך שלא ליתן יד לצמצום סמכויות בתי הדין הרבניים, ולא לערוך כל שינוי בסמכויות אלא בדרך" כתב הרב יוסף.