הגר"מ מאיה (צילום: עוזי ברק)
אאא

גדולי ישראל ממשיכים להביע הסתייגות נחרצת מדבריו של חבר-הכנסת הרב חיים-אמסלם.

אחרי הגר"מ מאזוז, ה"בבא ברוך" ורגע לפני שנשיא מועצת חכמי התורה, מרן הרב עובדיה יוסף יורה לו לעזוב את מפלגת ש"ס, מתבטא הערב נגדו בחריפות הגר"מ מאיה, חבר מועצת חכמי התורה.

בראיון למהדורה המרכזית של רדיו "קול ברמה", אמר הגר"מ: "אמסלם כתב ספר על הגיור, ובכל ציטוט מדברי הראשונים הוא הכניס שינוי במילים כדי שזה יתאים לדעתו". 

הגר"מ מאיה לא היסס להשתמש במילים קשות כדי לתאר את מה שהוא חש כלפי אמסלם. "הוא צריך הסתכלות", אמר, "הוא מרים יד בתורת הראשונים".

ההאשמות הקשות הללו מוטחות באמסלם יום לפני שישוב ארצה מביקור ממושך שערך בקהילה היהודית בקנדה. מקורביו אמרו היום ל"כיכר השבת" כי מיד עם שובו לישראל, הוא יפגשו את מורו ורבו הגר"מ מאזוז וישים קץ לפרשה כולה.

"ישי מקנא באמסלם"

ובינתיים, עד שישוב, בוחרים המקורבים לתקוף את יו"ר המפלגה, אלי ישי, שאחראי מבחינתם לעליהום נגד אמסלם.

"הרדיפה חסרת ההיגיון וציד המכשפות שמובילים אלי ישי ואנשיו כנגד הרב אמסלם, מזה זמן רב, ובמיוחד התבשיל האחרון בו שיקר והטעה ישי את מרן הגר"ע יוסף שליט"א ואת הרב מאזוז שליט"א בהציגו להם מצג שווא כאילו הגיגיו של כתב מסוים בעיתון מעריב הינם דבריו של הרב אמסלם עצמו, נובעים משלוש סיבות עיקריות", הם אומרים ומפרטים מיד:

"א) קנאתו במעמד והיוקרה הציבורית לה זוכה הרב אמסלם החוצה מגזרים ועדות,

"ב) היותו כלי שרת בידי פטרוניו הלא רשמיים החרדים הליטאים. אלו מזה זמן רב מפעילם מכבש לחצים על צמרת התנועה להוציא את הרב אמסלם משורותיה מחששם כי התמיכה והאהדה לה זוכים דעותיו ופעולותיו, יובילו להפסקת שליטתם האבסולוטית במנהיגי הציבור הספרדי ובציבור הספרדי.

"ג) עקב התנהלות בלתי בוגרת שאימץ ישי לעצמו משום מה, דבר שאינו מוסיף הדר למפלגה שמייצגת אותנו כציבור ספרדי, המכבד את עצמו ואת מורשתו.

"במקום להתעסק בעניינים אישיים וקטנוניים, על ישי לאמץ לעצמו התנהגות אחראית ורצינית של עשייה ופעילות למען הציבור אשר שלח אותו לכנסת".