אאא

בחירות 2015 מחריפות את הקרע בש"ס: הגאון רבי מאיר מזוז, ראש ישיבת 'כיסא רחמים' ומבכירי הרבנים הספרדים, שלח היום (רביעי) מכתב חריף לחבר מועצת חכמי התורה הגאון רבי שמעון בעדני בו הוא מבהיר לו במידה ולא תושג אחדות בתנועה הרי שהוא יעזוב את התנועה.

בפתח המכתב החריף שהגיע לידי "כיכר השבת" כותב הגר"מ מזוז לגר"ש בעדני על ירידת ש"ס בסקרים: "זה סוד גלוי שבימים האחרונים תנועת ש"ס הולכת ויורדת בסקרים, ולעומת זאת בנט צובר עוד ועוד מנדטים".

"ומלבד זה המחלוקות והוויכוחים אוכלים כל חלקה טובה בעוונותינו הרבים (עיין ערך דגל ועץ, קול ברמה ועוד)" כותב הגר"מ מזוז.

ראש ישיבת 'כיסא רחמים מבקש מהגר"ש בעדני: ""לכן אני מציע לכת"ר שיציע הצעתי לפני חברי המועצה, למען ישרור שלום במחננו לעשות שלום אמיתי בין ר' אריה דרעי לר' אליהו ישי הי"ו מתוך כבוד הדדי והסכמה מלאה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

 (צילום: דובי קורן, כיכר השבת)
מכתב הגר"מ מזוז (צילום: כיכר השבת)
הגדלה

הרב מזוז משבח את אלי ישי וכותב: "הן ידוע שהגר"ע יוסף זצ"ל התבטא על האחרון בכתב ובע"פ "בכל ביתי נאמן הוא". ומכיר אני שאהוב הוא מאוד על הציבור, גם על החרד"לי וגם על החילוני. מתהלך בתומו צדיק ואומר על הן הן ועל לאו לאו, ואם יעבדו שניהם מתוך שיתוף פעולה בע"ה תהיה ברכה גדולה לכולנו".

הגר"מ מזוז מסיים את מכתבו בהצהרה דרמטית: "לצערי אם לא תהיה אחדות, אאלץ למשוך ידי מהתנועה. וכשם שקיבלתי שכר על הדרישה אקבל שכר על הפרישה". את המכתב חותם הרב במילים: "הכותב מכל הלב למען טובת הכלל".

מזה כשנתיים מתנהל מאבק בש"ס במסגרתו יו"ר ש"ס אריה דרעי והיו"ר לשעבר אלי ישי מתעמתים זה עם זה הן בשיחות סגורות והן בראיונות לתקשורת. כעת, לקראת הבחירות, מחריפה המתיחות בין השניים, מה שמוביל בין היתר למכתבו של הרב מזוז הקורא לפיוס אמתי בתנועה.