אאא

בימים בהם רבים עוקבים בדריכות אחר מצבו של מרן פוסק הדור הגר"ע יוסף, שעבר בתחילת השבוע ניתוח בגבו ונמצא כעת בהתאוששות, ל'כיכר השבת' הגיע תיעוד מיוחד ובלעדי מהחדר בו מאושפז מרן הגר"ע יוסף.

בתמונה נראה הגאון רבי יצחק יוסף, ראש ישיבת חזון עובדיה במהלך ביקור שקיים הערב (חמישי) אצל אביו מרן רבי עובדיה יוסף בבית החולים הדסה עין כרם.

הגר"י יוסף הגיע לבית החולים בכדי להגיש לאביו את ספרו החדש על הלכות שבת היוצא לאור בימים אלו, וסיפר לו על התפילות הרבות לרפואתו שנערכו בישיבת 'חזון עובדיה' ובקבר ה'בית יוסף'.

במהלך שיחת השניים, הודה הגר"ע יוסף לבנו על מסירת השיעור השבועי במקומו, ומפאת חולשתו, ביקש ממנו למסור את השיעור גם במוצאי השבת הקרובה.  

בתוך כך, מצבו של מרן הגר"ע יוסף ממשיך ומשתפר ולאחר הניתוח שעבר הרב בהצלחה, בבית החולים מקווים שכבר בתחילת השבוע הבא ישוחרר הרב למעונו ברחוב הקבלן 45.

כזכור, בשבוע חשף 'כיכר השבת' תמליל משיחה של הגר"י יוסף עם תלמידיו, בה הוא מתייחס לראשונה לנושא הבחירות לתפקיד הראשון לציון והרב הראשי לישראל ומצהיר כי יקבל כי החלטה של אביו: "הגיעו אלי פניות רבות בנושא הבחירות לרבנות הראשית, הן מצד יושבי על מדין, ורבנים החברים בגוף הבוחר והן מצד עמך בית ישראל, ברור לי שלאור הפניות הרבות וההצהרות השונות יש לי את מירב הסיכויים להיבחר לרב הראשי לישראל". 

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

 (צילום בלעדי: כיכר השבת)
הגר"י יוסף עם רופאו האישי של הגר"ע, הפרופ' יוחנן שטסמן (צילום בלעדי: כיכר השבת)
הגדלה

עם זאת, הדגיש הגר"י יוסף לתלמידיו והוסיף: "אולם, עם כל זה, אין בכוונתי לעשות כל פעולה בעניין לפני שאקבל את ברכתו של מרן האבא שליט"א, כי הרי כל ההתמודדות שלי היא רק לכבוד בית אבא שליט"א שלא תצא חלילה תקלה, ואין צריך לומר שאת הכרעתו של מרן אכבד ואקיים".

"מהותו של הציווי של 'ועשית ככל אשר יורוך' הוא כי יש לציית לדעת תורה גם כאשר הדבר אינו נוח. אעשה הכל לשמור על כבודו של אבא" סיים הגר"י יוסף את דבריו.

מוקדם יותר דווח כי מרן הגר"ע יוסף הודיע למקורביו שבנו הגאון הרב אברהם יוסף הוא יהיה מועמדה של ש"ס לתפקיד הרב הראשי והראשל"צ.