אאא

ברגעים אלו מובאים עצורי ההפגנות אמש לבית המשפט. בשיחה שקיימנו בשעה האחרונה עם דובר משטרת הבירה מתברר כי בפועל עצורים כעת רק 47 עצורים שיובאו בפני השופט. המשטרה סירבה למסור האם תבקש אם הארכת מעצרם.

חבר מועצת העיר מטעם ש"ס, הרב שלומי אטיאס, בראיון בלעדי ל'כיכר השבת', נשמע מזועזע מהמראות הקשים של יום האתמול. לדבריו, את הסכסוך הזה היה ניתן לפתור בדרכי נועם. בוודאי שמראות כפי שנראו אתמול אינם צריכים להתרחש בירושלים עיר הקודש.

פגשת את הרב עובדיה אחרי ההפגנות?

"כן, הרב שאל אותי מה היה, סיפרתי לו על העצורים ועל האלימות כלפי השוטרים ואז הרב שאל אותי בכאב 'למה מתנהגים ככה לשוטרים, זה לא יפה. הם רק עושים את עבודתם'. אני חושב שהדברים הללו צריכים להיות ברורים לכל מי שהולך להשתתף בהפגנות. גם אם צריכים למחות, אסור לנהוג בצורה כזו, בטח לא באלימות כלפי יהודים".

אתה חושב שיש פיתרון אחר למצב שנוצר?

"לצערי אני כבר מדבר על זה הרבה זמן. אפשר לפתור את הבעיה בדרכי נועם. לחניון העירוני התנגדנו בכל תוקף. אני רוצה להגיד לך ששקלנו ברצינות לפרוש מהקואליציה. אבל החניון הזה הוא חניון פרטי. כל הצדדים צריכים לרדת מהעצים שעליהם טיפסו".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

אני רוצה להבין, אתה רומז שיש סיבה אחרת למהומות?

"החשש הגדול שהחניון יצור חילול שבת המוני וחיי מסחר באזור, צריך להתפוגג. אנחנו צריכים לעשות כל מאמץ על מנת שלא יהיה שום חשש כזה. אני באופן אישי מתכוון השבוע להוריד את ראש העיר ניר ברקת ואת הרב גולדקנופף מהעץ הגבוה עליו טיפסו. אני מאמין שאנחנו יכולים להגיע לפיתרון מוסכם".

המפגינים מספרים על התנהגות בורטאלית של המשטרה.

"שמעתי על כך ואני מאוד מצטער לשמוע שהמשטרה מתנהגת לציבור שלנו בצורה כזו. המשטרה יכלה לגלות איפוק. התגובה של המשטרה מלבה את האווירה ויוצרת מצב נפיץ שבא לידי ביטוי בפועל בכמות העצורים והפצועים".


אתה מאמין שהשבת הקרובה תעבור בשקט?

"אני מצידי עושה כל מאמץ ומקווה שבעזרת ה' נצליח להביא לשקט בעיר הזו. אני רק רוצה לפנות לכל המפגינים ולבקש מהם לוודא שאנשים בסביבתם לא פועלים בדרכים של אלימות שהם היפך מהמטרה".