אאא

המשבר בין ארגון מד"א לארגוני ההצלה החרדיים עולה שלב: בפגישה שנערכה היום בין גורם בכיר ב´איחוד הצלה´ לגאון רבי שמואל אוירבך שליט"א, הועלו אופציות שונות למשבר. ל´כיכר השבת´ נודע, כי הרב אוירבך הציע בין-היתר הקמת ארגון חלופי למד"א.

"כל האופציות נבדקות בימים אלה", אומר ל´כיכר השבת´ אלי ביר מייסד ´איחוד הצלה´. "אני מאמין שבתוך מספר ימים נגבש פתרונות, לאחר התייעצות עם גדולי הדור - שהם מורי-ההוראה שלנו".

לפני שעה קלה נחתם המפגש המיוחד בין אנשי ´איחוד הצלה´ ו´הצלה גוש-דן´ עם סגן שר הבריאות הרב יעקב ליצמן. כפי שדווח ב´כיכר השבת´, המפגש נערך לאחר שבמד"א הודיעו כי אנשי ההצלה החרדיים לא יהיו זכאים לקבל את מכשירי הביפר החדשים.

"העלנו בפני הרב ליצמן את הבעיות", מספר ביר. "סיפרנו לו על המלחמות האישיות של מד"א שכל כולם נגועים באינטרסים אישיים של כבוד ואגו. הוא שמע הכל והבטיח לטפל בבעיה באופן מיידי. ליצמן התחייב להבהיר להם בצורה חד משמעית - שיש מקום לארגוני ההצלה החרדיים ולא ניתן להתעלם מהם בצורה כזאת".

לדברי ליצמן, כבר מחר בבוקר יארגן מפגש עם מנכ"ל מד"א בניסיון להביא לסיום הפרשה.

ביר מבקש להדגיש שוב, כי כל צעד שייעשה הארגון מתואם עם הרבנים המתווים את דרך הארגון. "אנחנו מטפלים במעל 100 אלף מקרים בשנה. גדולי-הדור רוצים שאנחנו נהיה הארגון המוביל בישראל בהצלת חיים".