אאא

לאחר תקופה ארוכה של נתק, הראשון לציון, הגאון רבי שלמה משה עמאר חוזר לרדיו 'קול ברמה'.

לאחר כשנתיים ימים, בהם לא שודר שיעורו ברדיו, החל ממחר ומדי יום שני, ישודר שיעורו של הגר"ש עמאר בין השעות 12:00 ל-13:00 בצהריים.

גורם ב"קול ברמה" אישר את הפרטים בשיחה עם "כיכר השבת". 

בשיעורו השבועי לפני כשבועיים, ספד הראשון לציון הגאון רבי שלמה משה עמאר למרן פוסק הדור רבי עובדיה יוסף זצוק"ל, ואמר כי הרב עובדיה היה לומד כמו "ראשון".

"השבוע הייתי בהרבה מקומות, כל השבועות האלה, ואני מבקש בכל מקום - וודאי גם ממכם, להרבות בלימוד תורה, כי החלל הגדול - להשלים מה שהוא היה לומד, בשקידה שלו, בעמל שלו, בהבנה שהיה לומד", אמר הרב עמאר.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"הוא היה מבין כמו 'ראשון', זה ברור לי", הוסיף הגר"ש עמאר, "אני הוכחתי את זה באותות ומופתים, הוא היה לומד כמו ראשון, הדור הזה לא היה שייך אליו, אף אחד לא יכל ללמוד... הוא קלט דברים בדרגה של ראשונים, זה פשוט לא נתפס, אנשים היו מתפעלים יותר מהבקיאות, אבל אם היו רואים את העיון העמוק שלו היו נבהלים בהלה גדולה".

הגר"ש עמאר התייחס לרעידות האדמה שפקדו לאחרונה את העיר טבריה וקשר אותם לפטירת מרן הגר"ע יוסף זצ"ל: "למלאות את החיסרון שחסרים מהלימוד שלו זה... רק שכל עם ישראל, כל אחד יוסיף, כל אחד יעמול עוד, והקב"ה ירחם שאל יחסר המזג. כבר שמענו כמה רעידות אדמה בצפון ובדרום, אל תזלזלו בזה, תיקחו את זה ללבכם ותרבו תפילות ותרבו בתורה".

   קראו עוד

       • אחרי ישי והרב בוארון: דרעי יוזם פיוס גם עם הרב עמאר

       • תיעוד בלעדי: לחיצת היד בין הרב שלום כהן לרב שלמה עמאר