אאא

המדדים המובילים בוול סטריט המשיכו בימים האחרונים לטפס קרוב לשיאים של 3 שנים, ומדד הנאסד"ק אף העפיל בשבוע שעבר לשיא של 10 שנים.

אחד האסטרטגים הבולטים שצפו את הראלי היה ג´יימס אלטושר מ-Formula Capital. וגם כעת הוא אינו זז מהגישה השורית שלו, אלא רק מעדכן את המספרים. בראיון ל-The Daily Ticker חוזר Altucher על תחזיותיו השוריות אולם מזהיר את המשקיעים כי "אין לבטוח בדוחות של החברות".

"כעת אני לא מודאג. אני כן אהיה מודאג ב-2013-2014 כשהשוק יתנפח לממדי בועה. למה למכור היום, כשההשפעות של ההרחבה המוניטארית השניה (QE2) עוד לא השפיעו על השוק והכלכלה? זה עומד להשפיע, כי זה משפיע בפיגור. נכון, אני מאוד אופטימי לגבי הכלכלה ושוקי המניות", הוא אומר.

עם זאת, הוא ממליץ לכ-99% מהמשקיעים להתרחק מהשוק. פרדוקס? "זה מאוד קשה להרוויח בשוק, ומעט מאוד אנשים מצליחים. מעטים מצליחים להשיג תשואות של 10%-15% לאורך זמן".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בנוסף, לבתי ההשקעות, לבנקים ולמשקיעים אחרים יש מידע רב שאינו נגיש למשקיע הרגיל והפשוט, ולכן הוא נמצא בעמדת נחיתות מובהקת.

אלטושר מאמין ש"הכל הונאה אחת גדולה" וממליץ לא לבטוח במספרים שהחברות מפרסמות. "אני לעולם לא אבטח בדוחות של החברות, גם אנרון פרסמה דוחות GAAP וכולנו יודעים כיצד זה נגמר".

ולאלה שמתעקשים להשקיע במניות הוא ממליץ לחכות למפולת גדולה, כמו זו שהתרחשה ב-2008, וגם אז להכנס לשוק באמצעות תעודות סל או קרנות.