אאא

במהלך הדיונים במליאת הכנסת להארכת תפקיד הרבנים הראשיים לישראל בארבעה חודשים, הטיח ח"כ ישראל אייכלר: "הדיחו את מרן הרב עובדיה יוסף וקבלו אותו כפוסק הדור".

"אני רוצה קצת לרענן את זיכרוננו", פתח אייכלר, "ומי שיכול, שיתקן אותי אם אני טועה. לא היה כדבר הזה, חוק שבעשר שנים מסתיים תפקידו של רב. לא היה כדבר הזה. היה הרב אונטרמן, היה הרב נסים, כל ימי חייהם, או עד גיל 70, אני לא זוכר בדיוק מה היתה הסיבה שהם ביטלו את זה".

אייכלר המשיך את דבריו והטיח ב'הבית היהודי': "בתשמ"ב, נדמה לי שהמפד"ל הישנה לא רצתה את מרן הרב עובדיה יוסף,  רצו להדיח את מרן הרב עובדיה יוסף ולכן קבעו רק עשר שנים.

"ומה הרוויחו מזה? שמרן הרב עובדיה יוסף נהיה מנהיג של ישראל, הוקמה תנועת ש"ס ומי שלא רצה אותו כרב ראשי קיבל אותו כפוסק הדור, שר התורה, הראשון לציון, עד 120 שנה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בהמשך דבריו פנה איכלר לשר החינוך הרב שי פירון:  אני רוצה לומר לשר החינוך הרב שי פירון, יש לו כל הזכות שבעולם לחשוב מה שהוא חושב בענייני חינוך, כי הוא מחנך, אבל אין לו שום זכות לקחת מכספי המסים של אזרחי ישראל ולהכתיב שיטות חינוך, דרכי חינוך, ודאי לא תכנים של חינוך, לחינוך חרדי. על זה הרי היה המאבק הקיומי במשך 70-80 שנה פה. מה זה, אפילו בן-גוריון, שרצה לעשות חינוך ממלכתי אחיד, הוא אפילו פירק את הפלמ"ח, אבל את מערכות החינוך של הממלכתי דתי והזרם הערבי הוא לא פירק. גם בן-גוריון, מלך העולם, הקים מדינה".

אייכלר הוסיף ופנה לתנועת יש עתיד: "אתם צריכים לדעת, אתם לא יותר גדולים מבן-גוריון, אם הוא מבין שיש לו מדינה והוא רוצה חינוך ממלכתי, אבל הוא חייב להכיר בזרמים נוספים. הרי העם הזה, עם כל הכבוד, ולדאבוננו הוא לא בא עם דעה אחת, גם אני הייתי רוצה שכל העם יהיה באומנה אחת, תורה אחת, שפה אחת, בטח הייתי רוצה, בדרך שלי.

"אתם לא רוצים, אני לא כופה, אבל לכפות חינוך שונה או להתערב בתכני החינוך של החינוך החרדי, זה ההסכם הבסיסי שבין בן-גוריון למאיר לוין והרב פישמן מהמזרחי, על עצם קיומה של מדינת ישראל שלושה דברים: עצמאות החינוך החרדי וכשרות ונישואים וגירושין ושחרור בני ישיבות, שיוכלו ללמוד תורה. הוא הבין בן-גוריון מה שהוא רוצה. חבל שהצעירים שבאים היום לפוליטיקה חדשה לא מבינים".