אאא

לילה לא שקט באזור הדרום. אחרי מתקפת הטרור אתמול, מטח רקטות נורה הלילה לעבר יישובי הדרום. בשעות האחרונות נשמעו אזעקות צבע אדום עולות ויורדות ביישובי הנגב. באזור הדרום התקבל דיווח על נפילות גראדים בבאר שבע, אשדוד, קרית מלאכי ואשקלון.

באשדוד, התפוצצו רקטות סמוך לשטיבל של חסידי גור בעיר.

יהודה הרציג, מתנדב איחוד הצלה הוזעק לזירה והחל לטפל בפצועים. "הגענו במהירות לזירת האירוע", הוא אומר ל"כיכר השבת". "סמוך לישיבה קטנה של חסידות גור, מצאנו אברך מוטל על הרצפה, שותת דם. הוא נפצע בחזה ומצבו קשה. בנוסף אליו, אברך נוסף נפצע גם הוא קשה. שני אברכים נפצעו קל, ויש במקום עוד 15 פצועי חרדה".

הפצועים פונו לבית החולים קפלן וברזילי.

בשעה זו מוכנס לחדר הניתוח בביה"ח קפלן האברך שמואל בריינר שנפצע קשה מרסיס בבית החזה האברך הינו נכדו של רבם של חסידי גור באשדוד, הרב גרוס.

הציבור מתבקש להתפלל לרפואת האברך שמואל זאב בן אסתר לרפואה שלמה.

ביתר מוקדי הנפילות, דווח כי ניידות עורכות בשעה זו סריקות באזור. בנוסף, אותרה נפילה בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול. אך גם באירוע זה לא דווח על נזק או על נפגעים.

מוקדם יותר הלילה נפלו שלוש רקטות קסאם באזור המועצה האזורית שער הנגב. בעקבות אירועי הטרור אתמול באזור אילת, הוחלט להציב את מערכת ההגנה "כיפת ברזל" בבאר שבע. במקביל, ארבעה טילי גראד נורו במהלך הלילה מעזה לכיוון אשקלון, אך יורטו על ידי המערכת. במהלך הלילה נמשכו הסריקות הממושכות באזור הדרום אחר חוליות המחבלים האחריות למתקפת הטרור הקשה אתמול.

הבוקר (ו') שוגרו שלוש רקטות גראד לעבר באר-שבע, המועצה האזורית אשכול ואשדוד, לא דווח על נפגעים או נזק באף אחד מן המקרים. דובר צה"ל, תת-אלוף יואב מרדכי, אמר הבוקר בראיון לגלי צה"ל בצל פיגועי הטרור, כי צה"ל ערוך לאירועים גם מבחינת הגנה וגם מבחינה התקפתית, וכי "מוקדם לומר שאנחנו הולכים להסלמה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

מרדכי הביע צער על ההרוגים, והודיע כי צה"ל פתח הלילה בפעולה נרחבת, ותחילה בסיכול "ממוקד מאוד של ראשי ועדות ההתנגדות - אותו פלג קיצוני הקשור לג'יאהד העולמי. רביעייה מבכירי הארגון נהרגו בפגישה קשה", סיפר מרדכי, "לאחר מכן הותקפו מטרות נוספות, וביניהן מחסני אמצעי-לחימה ברצועת עזה. המטרה של צה"ל כעת היא לערוך הערכת מצב מתמשכת. אם חמאס ימשיך לתקוף, לא נהסס להרחיב את המהלכים, להגיב בעוצמה, ולגבות מחיר", אמר מרדכי.

חיל האוויר תוקף בעזה

כוחות הביטחון במצרים דיווחו כי שלושה אנשי ביטחון מצרים נהרגו בתקיפה של חיל האוויר בצידו המצרי של הגבול. לפי טענת המצרים, אנשי הביטחון נהרגו במרדף שביצעו כוחות צה"ל סמוך לטאבה אחרי מחבלים ונקלעו לקו האש.

מקורות פלסטינים ברצועת עזה דיווחו כי חיל האוויר תקף במהלך הלילה מספר יעדים בעיר. על פי דיווחי הפלסטינים מטוסי קרב תקפו שלושה מבנים של ארגון החמאס בעיר. עוד מדווחים הפלסטינים כי ילד בן 13 נהרג בהפצצות צה"ל. מקורות ברצועה מדווחים כי בתקיפה נפצעו 17 בני אדם נוספים.

מצה"ל נמסר כי במהלך הלילה תקפו כלי טיס של חיל האוויר שבעה יעדים ברצועת עזה. בצפון הרצועה תקף חיל האוויר שני מוקדי פעילות טרור ומחסן לייצור אמצעי לחימה. ובדרום הרצועה תקף צה"ל שתי מנהרות הברחה, מנהרת טרור ומוקד פעילות טרור. זוהו פגיעות מדויקות במטרות, ובחלק מהמטרות זוהו פיצוצי משנה. בצה"ל לא אישרו כי יש נפגעים במהלך התקיפות.