אאא

אלעד בעין הסערה: בצל ההתנגדות של לא מעט ממצביעי 'דגל התורה', תושבי העיר אלעד, להצנחת מועמד מבחוץ לראשות הרשימה, נפלה ההחלטה ב"דגל התורה", להביא את אליעזר ראוכברגר מירושלים ולמנותו לתפקיד. מקורביו: ההחלטה עדיין לא סופית.

בשבוע שעבר פרסם "כיכר השבת" על יוזמת תנועת "דגל התורה" הליטאית לקדם כוחות רעננים וחדשים בתנועה לעמדות מפתח בפוליטיקה המקומית וזאת לקראת הבחירות לרשויות המוניציפאליות.

בין היתר פורסם כי עיתונאי "יתד נאמן" והעסקן אליעזר ראוכברגר צפוי להתמנות למקום הראשון מטעם התנועה בעיר אלעד וזאת כמחליפו של זליג אורלנסקי, שעזב את הפוליטיקה לטובת תפקידו כמנכ"ל 'יתד נאמן', ואת העיר אלעד עם מעברו להתגורר בנתניה.

הבוקר (שלישי) החליטו בדגל התורה לתת אור ירוק סופי למינוי ראוכברגר, הנחשב לדברי גורמים בתנועה הליטאית, לאחד העסקנים המבטיחים ומי שעל שמו רשומה ההצלחה של "דגל" בבחירות האחרונות לרבנות הראשית.

בשיחה עם "כיכר השבת", אומרים מקורבי אליעזר ראוכברגר כי ההחלטה הסופית עדיין לא נפלה וכי המצב כרגע הינו 50 אחוזים שכן מול 50 אחוזים שלא.

במערכת הפוליטית המקומית מעריכים כי הדבר תלוי ככל הנראה ב"דיל" הסופי אותו תסגור התנועה באשר לתמיכה במועמד לראשות העיר - מול תנועת ש"ס או מול "אגודת ישראל", ולשאלת התפקיד בעירייה אותו יקבל הנציג הבכיר של 'דגל התורה'.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

יצוין כי רבה של העיר אלעד הרב שלמה זלמן גרוסמן, מבקש עדיין למנות לתפקיד את מקורבו שמוליק גרוסברד, כשחלק מגבאי הקהילות מביעים את תמיכתם בו ואילו חלק אחר מצדדים דווקא בראוכברגר.

 (צילום: פלאש 90)
ראוכברגר (מימין, למעלה) אצל ראש הישיבה (צילום: כיכר השבת)

ל"כיכר השבת" נודע כי בשעות הקרובות ייערך דיון מכריע בסוגיית הבחירות בעיר אלעד בביתו של מרן ראש הישיבה הגרא"יל שטיינמן, כשההכרעה המסתמנת בעניין המקום הראשון הינה ככל הנראה תמיכה במועמדותו של אליעזר ראוכברגר לתפקיד.

פרשנים פוליטיים בעיר אלעד חלוקים בדעותיהם האם "הצנחתו" של ראוכברגר תביא לתסיסה משמעותית בעיר ואולי אף להודעה על הרצת רשימה ליטאית מתחרה לרשימה המקורית.

לדברי אחד מהם, קיים זעם גדול בעיר על שלא התחשבו בגבאי הקהילות בבחירה של המועמד אך מנגד גורם אחר מעריך כי הזעם ישקע בסופו של דבר באם ההכרעה תתקבל ע"י מרן ראש הישיבה.