אאא

הדרת השואה בירושלים: כמה מאות קיצוניים התאספו הערב על-פני כיכר השבת בירושלים, להפגנת הזדהות עם הסיקריק שמואל וייספיש שמחר בבוקר ייכנס לרצות את 24 חודשי המאסר שהטיל עליו בית המשפט.

מארגני ההפגנה, מקיצוני 'העדה החרדית', נתקלו בקשיים ובמצוקה של ממש בדרך ובניסיונותיהם לקבלת תמיכה מרבניהם, ולמרות מאמציהם לא קיבלו תמיכה רשמית מהרבנים.

העסקנים הקיצוניים, הפעילו מכבש לחצים על הנהגת 'העדה', כשהם משתמשים בפסק הדין נגד הסיקריק ויספיש, שם לא הצליחו להוכיח ממש את מעורבותו בפועל באלימות ובכל-זאת שלחו אותו לכלא, אך הצליחו לגרד רק תמיכה מוועדים שנלחמו בעבר נגד החנות.

בסיעור מוחות הוחלט לפרסם כי ההפגנה היא נגד ההסתה המשתוללת בראש כל חוצות נגד הציבור החרדי שומרי התורה, ובכך לגרור הן עשרות סקרנים והן כלי תקשורת רבים שיגררו אותם לכותרות.

למגינת ליבנו, מזימתם השפילה, הצליחה.

הפגנה שיועדה לתמוך בסיקריק אלים, שנידון למאסר בגין גרימת נזק, גניבה ואלימות שנקט נגד בעלי חנות בשכונת גאולה, הפכה בכותרות כלי התקשורת ל"תשובת החרדים להסתה".

ולא היא.

המארגנים, שהם מהקיצוניים של 'העדה' שלא זכו לתמיכה וגיבוי, פרסמו את המודעות על ההפגנה עם הכותרת "הדרת חרדים", כחלק מהאינטרס שלהם להקצין את האווירה נגד הציבור החרדי.

הרי ההפגנה הזו, כאשר עשרות ילדים הולבשו בעל-כרחם ב'טלאי צהוב' ובמדי אסיר, בניסיון לייצר כותרת ולצרוב בתודעת ההמון את ההקשר בין השואה הארורה לסיקריק שנשלח לכלא, רק שוב משחירה את פנינו, וודאי שאינה מסבירה לאף אחד שום-דבר, כי אין להם שום עניין להסביר משהו, ודאי לא את הציבור החרדי.

ההמונים שהגיעו להפגנה, כמו גם כלי התקשורת, עשו זאת מתוך סקרנות ולא כהבעת תמיכה בסיקריק אלים, זה או אחר. למרביתם, האקשן הוא זה שמצדיק יציאה בקור הירושלמי לרחובה של עיר, גם אם אינם יודעים מי נגד מי.

השימוש האכזרי בציבור החרדי ובהסתה נגדו, כדי ללוות בשירת "ציון הלוא תשאלי לשלום אסירייך" - פושע שלא קיבל גיבוי מרבנים למעשיו האלימים ושנשלח אל מאחורי הסורגים, אינו מצדיק שימוש בטלאי מהשואה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

שימוש ב'טלאי' מהווה חילול כבודם של המיליונים שנרצחו בשואה האכזרית, אך את הקיצוניים המפגינים, זה לא ממש מעניין, העיקר שהצליחו לשוב ולהסעיר את אש ההסתה נגדנו, וליצור כותרות על 'הפגנה חרדית' בעוד בפועל מדובר בשולי השוליים, לא של הציבור החרדי אלא של 'העדה החרדית'.

בכלי התקשורת החילונים, כנראה שהבורות שולטת, אחרת אין הסבר מדוע ההפגנה הזו זוכה לכותרות היסטריות של "מחאה חרדית", בעוד רק קומץ קטן השתתף והצליח בגימיק זול ולא ראוי - לפרסם את עצמו.

חשוב לשוב ולהבהיר, המפגינים הללו כנראה שונאים את הציבור החרדי לא פחות מכלי התקשורת החילונים. השימוש בטלאי נועד לשוב ולהשחיר את פנינו! גם הם מבינים שאין קשר בין 'טלאי צהוב' לסיקריק שנשלח לכלא. 

ולא, אין כאן שום הסברה נגד ההסתה. כשהציבור החרדי יבין שיש בצד השני מישהו שבאמת מוכן לשמוע, ולא רק להסית ולגדף, אזי תבוא התשובה האמיתית.