אאא

ירי הרקטות נמשך: לאחר השעה 6:00 בבוקר (ראשון) הופעלה אזעקה ביישוב במועצה האזורית אשכול בעקבות זיהוי של ירי רקטות מרצועת עזה. שתי רקטות התפוצצו בשטחים פתוחים, לא היו נפגעים ולא דווח על נזק.

בשני יישובים במועצה האזורית חוף אשקלון הופעלה אזעקה במהלך הלילה אך לאחר זמן קצר התברר כי מדובר באזעקת שווא.

במהלך הלילה תקף חיל האוויר 20 יעדים ברצועת עזה. מיום שישי בוצעו 150 תקיפות ברצועה. לפי הערכות כעשרה מחבלים נהרגו ביממה האחרונה.

במהלך השבת שוגרו יותר מ-30 רקטות ופצצות מרגמה לעבר עוטף עזה, אחת מהן התפוצצה בשטח יישוב באשכול. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

הבוקר תיערך ישיבת הממשלה בקריה בתל אביב, ראש הממשלה בנימין נתניהו צפוי להתייחס לאירועי סוף השבוע וההיערכות המדינית.

לפי שעה בישראל מתעקשים כי עד שלא ייפסק לחלוטין הירי לדרום, המשלחת הישראלית לשיחות הרגיעה בקהיר, לא תשוב.

בכיר בלשכה המדינית של החמאס, מוסא אבו מרזוק, הודיעה הלילה כי 24 השעות הקרובות יכריעו את גורל המשא ומתן. ראש משלחת הרשות הפלסטינית, עזאם אחמד סעיד, איים כי אם ישראל לא תחזור לקהיר המשלחת הפלסטינית תעזוב את מצרים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בשבוע שעבר קראו הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ ואלוף פיקוד דרום סמי תורג'מן לתושבי היישובים בעוטף עזה לשוב לבתיהם אך ביום שישי חודש הירי ותושבי נחל עוז החליטו שלא לשוב לבתיהם עד לשובו של הביטחון שהובטח להם.

בימים אלו שוהים בקיבוץ רק 50 תושבים מתוך כ-100 משפחות, כולם בעלי תפקידים המחייבים את הישארותם בקיבוץ, כל היתר עזבו. עשרות מתושבי הקיבוץ החליטו להישאר בפנימיית "הדסה נעורים" בשרון שבה הם משתכנים בשבועיים האחרונים.

"זה חוסר אחריות גדול מאוד לקחת את הילדים ולחזור לקיבוץ כי יש הפסקת אש. אנחנו כבר חודש מחוץ לקיבוץ ולא הכריזו שם מצב חירום. יש כאלה שבהפסקת האש האחרונה החליטו לחזור. אנחנו החלטנו שאנחנו לא חוזרים", אומרים התושבים.

עופר כהן, אב לארבעה אומר כי "חייבים הסכם, אחרת הכול יחזור שנית ועוד שנתיים יהיה עוד סבב של מלחמה. לא מספיק הפסקת אש, צריך הסכם שיבטיח לנו שקט לשנים ארוכות, צריך לפתור את הבעיה של חמאס. לצערנו, יש לנו ניסיון כבר פעם שלישית ואנחנו יודעים מתי לחזור. אף אחד לא רוצה לחשוב על חזרה לקיבוץ. הייתה קבוצה גדולה עם הילדים שלקחו אחריות וחזרו. אף אחד לא חשב שיהיה שקט שם".