אאא

ימים אחדים אחרי שנעצרו, בית המשפט השלום בירושלים האריך בשלושה ימים את מעצרם שלל החשודים המרכזיים בפרשת הכת המשיחית; דוד דבש, בן 60 מקרית ארבע המוכר בשם "דוד הכי טוב", וגד בן 46 מאשקלון, בעקבות דרישת הפרקליטות.

דבש מוכר באזור חברון וקריית ארבע והתפרסם בשל כינויו "דוד הכי טוב", שלו זכה בעקבות שיר שלו. לפני כשבע שנים הוא תבע את חברת הביטוח "9,000,000" ומשרד הפרסום שלה בטענה שביססו על דמותו את הקמפיין הפרסומי שלהם.

לפי החשד של המשטרה, הכת המשיחית ניצלה נשים יהודיות בדרכים שונות כדי "לקרב את הגאולה". לטענת חברי הכת, הבנות שנוצלו על ידם "מצילות את עם ישראל ומקרבות את הגאולה".

בחודשים האחרונים התנהלה חקירה סמויה במהלכה נחשפה הכת המסוכנת ונעצרו שישה חשודים בניצול הבנות בשיטות שונות של דת וגאולה. החקירה החלה לפני כארבעה חודשים כאשר למשטרת ישראל הגיעה תלונה על כך שכת כלשהי ובה מספר אנשים מנצלים את הבנות שנכנסות אליה.

לאחר קבלת התלונה נפתחה חקירה סמויה ביחידה המרכזית של מחוז ש"י שכללה פעילות מודיעינית, מבצעית, וחקירתית במהלך החקירה התגלו מספר דרכי פעולה 'מסמרי שער' של הכת.

בין היתר עלה כי החשד לשטיפת מח לנשים שעיקרה מעשים שונים שיטהרו את הגויים והניצוצות שלהם יביאו לגאולה, חשד ליצירת תלות בראשי הכת באמצעות שימוש בחומרים מסוכנים ובאלכוהול וכן כסף תמורת הניצול והפצת פעילות הכת בכל רחבי הארץ.