אאא

בית משפט השלום בירושלים האריך בשעות הצהריים את מעצרם של שלושה מהעצורים במהומות אמש (שלישי) בשכונת מאה שערים ביומיים, ושחרר למעצר בית קטין שנעצר במהלך המהומות שהחלו לאחר שחייל עבר בשכונה החרדית ועורר את זעם התושבים.

בין העבירות המיוחסות לחשודים: התקהלות אסורה, תקיפת שוטר בעת מילוי תפקידו, והפרעה לשוטר במילוי תפקידו. 

כזכור, בשעות הערב אמש (שלישי) הותקף חייל שעבר בשכונה החרדית בדרך לבית קרוב משפחתו, המתקהלים סביבו קראו קריאות בגנות צה"ל ובגנות המשרתים בצבא. 

כוחות גדולים של משטרה שהוזעקו לשכונה חילצו את החייל בשלום תחת מטר כבד של אבנים שהושלכו על ידי מתפרעים. 

בכל קצוות הקשת הפוליטית גינו אמש את ההתפרעות, ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בהתייחסו לתקיפה: "ננקוט יד קשה נגד מי שמנסה להטיל אימה על אזרחים שממלאים את חובתם למדינה".

נתניהו הוסיף: "התשובה הטובה ביותר לפורעי החוק הללו היא מספר המתגייסים החרדים שגדל משמעותית בשנים האחרונות ויגדל עוד יותר בזכות ההחלטה שקיבלה הממשלה בתחילת השבוע על הגברת השוויון בנטל". 

שר הבינוי והשיכון אורי אריאל אמר: "מדובר בתופעה פסולה ומגונה שמתרחבת מיום ליום. ההסתה ברחוב החרדי נגד החיילים גובלת כבר בפיקוח נפש. אני קורא לראשי הציבור החרדי והרבנים לגנות בכל תוקף את הפגיעה בחיילים ואף לפעול ביד קשה נגד התוקפים בטרם יקרה אסון. לא ייתכן שדווקא בימי בין המיצרים, שבהם כולנו אבלים על חורבן בית המקדש בעוון שנאת חינם, נראה פגיעה של יהודים ביהודים, זו פשוט שנאת חינם".

רבני מסלול הנח"ל החרדי התייחסו אף הם לאירוע ואמרו: "ההתקפה של החייל החרדי במאה שערים היא בושה וכלימה. מדובר במעשה לא יהודי ולא חרדי - מעשה של חילול השם".