אאא

אחרי שבועות של משבר בקואליציה וברקע פגישתם הצפויה של ראש הממשלה, בנימין נתניהו ושר האוצר, יאיר לפיד, סיעות העבודה ומרצ הגישו הבוקר (שני) הצעת חוק לפיזור הכנסת וזאת עקב כישלונותיה של הממשלה הנוכחית. 

ההצעה תעלה להצבעה במליאת הכנסת כבר ביום רביעי הקרוב. בעד ההצעה צפויות להצביע כל מפלגות האופוזיציה ששמו להם למטרה להפיל את הממשלה הנוכחית וזאת אחרי שכשלו הניסיונות להקים ממשלה חלופית בקדנציה הנוכחית.  

ראש האופוזיציה, יצחק הרצוג אמר בעקבות ההחלטה להביא הצעה לפיזור הכנסת: "הממשלה של נתניהו תקועה ולא מתפקדת וכל יום נוסף שלה לוקח את ישראל כמה צעדים אחורה". 

הרצוג הוסיף כי "בזמן שחברי הממשלה מנהלים קרבות אגו, אין מי שינהל את המדינה. הגיע הזמן לשים למחדל הזה סוף". 

בשעות הערב צפוי ראש הממשלה, בנימין נתניהו ושר האוצר, יאיר לפיד, להיפגש לפגישה בארבע עיניים בניסיון לפתור את המשבר בין השניים המאיים על שלמותה של הקואליציה ואף עד הליכה לבחירות. טרם ברור היכן תתקיים פגישת השניים, האם במעון ראש הממשלה או במשרד ראש הממשלה. 

גורמים בלשכת ראש הממשלה אמרו כי נתניהו יבהיר ליאיר לפיד כי כך לא ניתן להמשיך ולנהל מדינה וכי במידה וכך ימשיכו היחסים ביניהם ייתכן וראש הממשלה יחליט לבסוף על הליכה לבחירות. בסביבתו של לפיד אמרו דברים דומים.