אאא

תחת הסיסמה: "זק"א - מחברים עולמות", התקיים טקס מרשים ויוצא דופן באולם "תעשיות בית-אל" שבזכרון יעקב, בהשתתפות ראשי ונציגי דתות מכל העדות, רבנים, קאדים, שיי'חים, כמרים ואימאמים, אח"מים מפקדי משטרת ישראל, מפקדי זק"א ומתנדבים.

"דווקא בימים אלו של פירוד ופילוג ראה לנכון ארגון זק"א להוביל אירוע של חיבור ואחדות דעים למען כבוד החי וכבוד המת, במטרה לגייס מתנדבים מכל הדתות שיסייעו בשמירה על כבודם של החיים והמתים באסונות", אומרים בזק"א. "האירוע היה מרגש מעצם החיבור של מנהיגי דת בארץ המתכנסים יחד למטרה אחת: הצלת חיים וכבוד המת".

אחד אחר השני עלו מנהיגי הדת מכל העדות לברך ולהרעיף שבחים על פעליו הרבים של ארגון זק"א בארץ ובעולם. בין המברכים היו: הרב הראשי לישראל, הרב יונה מצגר, השר לענייני דת הרב יעקב מרגי, רבה של זכרון יעקב הרב מרדכי אברומובסקי, רבה של מטולה הרב ברוך פכטר, רבה של זק"א הרב יעקב רוז'ה, ח"כ הרב ישראל אייכלר, מפקד מחוז זק"א צפון חוף הרב אנשל פרידמן, מנהיגה הרוחני של העדה הדרוזית שייח מוואפק טריף, אימאם ויו"ר ועד אנשי הדת המוסלמית בישראל השייח מוחמד כיואן, האימאם של עכו השייח סמיר עאסי, האימאם של הבדואים השייח ג'מאל טבאש, הכומר של העדה הנוצרית-קתולית האב מישל טעמה.

כמו כן השתתפו ולקחו חלק באירוע: יו"ר ארגון זק"א יהודה משי זהב, ס. הרב הראשי של משטרת ישראל הרב משה גפני, רבני המחוזות של משטרת ישראל, האימאם של הצ'רקסים אימאם יוסף אשמוז, הדיקאן ג'ריס מנסור, ראש העדה הצ'רקסית אימאם זין אלאדין פארוק, כומר העדה היוונית-קתולית אימאם תומא חדאד, הכומר יעקוב אבו-עקל מאבו סנאן, הכומר גבריאל נדב מנצרת, הקאדי פארס סאלח מעכו, הכומר מוסא דימיטרי, ראש המועצה זכרון יעקב אלי אבוטבול, קצין אג"מ מחוז צפון נצ"מ אלי קריספיל, קצין אח"מ סנ"צ אבי חליווא, קצין את"ן סנ"צ יוסי חתוקאי, מפקד מתנ"א צפון יואל שדה, מפקד תחנת משטרת זכרון יעקב סנ"צ איתן מנשה.

הנחה את האירוע ברוב טעם ודעת, הרב רפי מנת, מפקד זק"א זכרון יעקב.

במהלך הטקס חתמו מנהיגי הדתות על מגילת יסוד והצהרת נאמנות בה נאמר:

היום יום רביעי ט' טבת תשע"ב / 4.1.2012 אנו הח"מ נציגי וראשי דתות מכל העדות, מתכבדים לחתום על מגילת הייסוד של "מחברים עולמות", הקמת פורום אנשי דת מכל העדות למען כבוד החיים והמתים.

"בצלם אלוקים נברא האדם", כך נאמר במקורות. לא כתוב יהודי או בעל כל דת אחרת, כל אדם באשר הוא אדם, נברא בצלם אלוקים. זהו המוטו של ארגון זק"א. לדעת לכבד כל אדם באשר הוא, לחנך ולהעביר מסרים וערכים של שלום דרך פעילות ההתנדבות.

אנו רואים חשיבות גדולה לשלב במסגרת ארגון זק"א יחידות של בני מיעוטים מכל העדות, בעלי אמונות ודתות שונות. להטמיע בהם ערכים של שלום ופיוס, ושימוש במתנדבים כממריצים ומובילי דעת קהל בסביבתם הקרובה. בעשייה של קירוב, עזרה וסיוע, והטמעת ערכים של שלום ודו-קיום.

אנו מעודדים ומברכים את יוזמת ארגון זק"א להכניס כמה שיותר אנשים למעגל העשייה וההתנדבות, באמונה שככל שיותר ויותר אנשים יהיו בצד של העשייה וההתנדבות, המחיצות במילא נופלות, ההסתכלות על החיים שונה, ועושה את האנשים ליותר טובים מאוחדים ומלוכדים ומקרבת מהותית את השלום.

בחתימתנו זאת אנו גאים להצהיר, כי נעמוד לימינו של ארגון זק"א בסיוע, בתמיכה ובליווי של אלפי המתנדבים המסורים בהגשת עזרה במקרי חירום או אסון חלילה בכל נקודה על פני כדור הארץ.

נאמנים לציווי "עולם חסד יבנה", אנו מצהירים על רצוננו להיות חלק מהפעילות הקדושה להביא חסד ומזור לכל אדם הנצרך באשר הוא אדם.

למרות הנוכחות הרב-דתית, והעובדה כי האירוע נערך במתחם מפעל "בית אל" של הקהילה הגרמנית-נוצרית בזכרון יעקב, נאומו של הרב הראשי לישראל יונה מצגר, לא פסח מלגעת גם בנושא ההיסטורי הטעון, כולל סיפור השפלתו של רב יהודי ע"י הגרמנים, באוסטריה, אשר נדרש לטאטא בזקנו את מדרגות העירייה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

לאחריו חזר אלברט פוקס מנהיג הקהילה הגרמנית למיקרופון והכה על חטא הוריו והורי חבריו הנאצים: "אנחנו הבנים של אלה שעשו את הדברים האלה, אנחנו לא מבינים למה. אנחנו לא מבינים מאיפה באה לנו זכות למרות זאת להיות פה. תודה שאתם סובלים אותנו".

הארגון הוא ארגון נוצרי ציוני ומיסודם של קבוצת גרמנים בני הדור השני אחרי המלחמה שהקימו מספר מפעלים ברחבי הארץ, חלקם ביטחוניים ומעסיקים היום כ-800 עובדים ישראלים.

במהלך האירוע, הפתיעו קציני משטרת ישראל את הקמב"צ הבלתי נלאה של זק"א מחוז צפון חזקי פרקש, בהענקת דרגת 'מפקד מיוחד'.

עם סיום האירוע הושק חפ"ק (חדר פיקוד קדמי) נייד משוכלל לטובת זק"א מחוז צפון חוף, תרומת משפחת סלומון היקרה לזכרון ולעילוי נשמת אבי המשפחה ד"ר משה פרץ לוי ז"ל. החפ"ק החדש משדרג משמעותית את יחידת זק"א מחוז צפון בהיערכות לכל תרחישי הייחוס הקיימים.