אאא

החקירה הנגדית של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט נמשכת היום (ה') במסגרת משפט הולילנד, בו הוא מואשם בקבלת שוחד משמואל דכנר. החקירה בידי התובע עו"ד יונתן תדמור, עסקה ביחסיו עם עד המדינה המנוח שמואל דכנר.

דכנר ומשפחתו לא התגוררו בירושלים, אבל היה להם עניין לתמוך בו כספית בבחירות לראשות העיר. גם השופט דוד רוזן הצטרף לתהייה: "איך זה שדכנר שלא גר בירושלים, מעניין אותו מי יהיה ראש עיריית ירושלים, והוא מוצא לנכון להביא את בני משפחתו, שגם הם לא גרים בירושלים, לתמוך בך בכסף"?

על כך אולמרט השיב כי "רבים שלא גרו בירושלים תרמו לי, אני מניח שדכנר בוודאי רצה להראות..." השופט רוזן קטע ושאל: "למי"? אולמרט ענה: "אני מניח לשולה זקן....". כלומר לאולמרט עצמו.

השופט רוזן תקף חזיתית את התזה של אולמרט שלא התעניין בזהות התורמים, למרות שהעיד כי שלח מכתב תודה, הוקיר וחיבק – וירטואלית ולפעמים גם פיזית - כל תורם, גם בסכומים קטנים: "לא מעניין אותך מי תרם, במיוחד אדם חם כמוך שיודע לתת חיבוק, שיודע להודות אישית. ואולי מדובר בהמחאה של עבריין שאתה לא רוצה לראות ברשימת התורמים שלך. אני הייתי מבקש לברר", אמר השופט והוסיף: "קשה לי עם זה...".

אולמרט אמר בתגובה כי "לא היה שם שהדליק אצלי נורה אדומה. לא ראיתי שם ראשי משפחת פשע. לא הייתה לי סיבה להניח שאלה הרנוי קשורה לדכנר...".

השופט רוזן לא השתכנע והמשיך: "דבר ראשון אחרי חתונה מסתכלים כמה כל אחד שם ואתה לא מסתכל? המנוול הזה שם רק 2,000 זה 6,000? זה הכי מעניין......".