אאא

הולכים לבחירות: לאחר פגישתם אמש (שני) של ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר 'יש עתיד' השר יאיר לפיד התברר כי מדינת ישראל הולכת לבחירות, הממשלה הנוכחית קורסת, והמפלגות החרדיות שחיכו לרגע הזה מתחילות להיערך.

ש"ס ו'יהדות התורה' מתחילים להיערך לבחירות הקרובות. מבחינתם, כעת הגיע רגע האמת, הרגע לו הם דחפו כל העת, להביא לבחירות והעיקר שכוחו של יאיר לפיד יתכווץ.

יו"ר ש"ס אריה דרעי לא ממתין לפיזור הכנסת בצורה רשמית, כנס סגני ראשי הערים של ש"ס שמתקיים היום באשדוד יהפוך לכנס בחירות, כנס בו דרעי ישמע מהנציגים עצות כיצד יהיה אפשר לחזק את ש"ס, שמצבה ברוב הסקרים נראה רע.

דרעי החל את הקמפיין כבר בימים האחרונים, קמפיין שככל הנראה יעסוק סביב הדרישה של העלאת שכר המינימום ל-30 שקלים לשעה ומע"מ אפס למוצרי יסוד. מה שמרמז שש"ס תעסוק יותר בנושא החברתי מאשר הנושא הדתי. כזכור, הקמפיין הקודם של ש"ס שעסק בנושא הדתי זכה לביקורת קשה, סביב כוכבית גיור.

מדובר ברגע האמת של ש"ס, רגע האמת של אלי ישי, האם ישי יישאר במקום השני בש"ס ויהיה שותף בקמפיין הבחירות או שברגעים קריטיים אלו ש"ס תהיה מחולקת ומפוצלת, מה שיזיק לשטח הספרדי, למצביעי ש"ס ולבסוף יזיק במספר המנדטים בקלפי.

מקורב לאלי ישי אומר הבוקר בשיחה עם "כיכר השבת" כי "בשבוע האחרון אריה דרעי עשה לא מעט טעויות כשמעל הכל הדחתו של אשר מישאלי מגזבר ההסתדרות, הדחה שהגיעה בגלל שייכות של מישאלי לאלי ישי".

"כעת זה הרגע בו הכל יהיה חד, או שלום או פירוד. אם דרעי היה באמת רוצה שיתוף פעולה אמיתי הוא היה מתקשר לאלי בלילה וקורא לו לפגישה באשדוד, אבל זה לא קרה כי אין רצון אמיתי", הוא מוסיף.

כמו כן החלטה שצפויה להכריע לאן פניה של ש"ס היא רשימת הח"כים לכנסת הבאה, דרעי הבטיח אתמול לחברי הכנסת שלא יהיה שינוי ברשימה הבאה לכנסת, אך חברי כנסת טוענים כי דרעי מתכנן שינוי של הרגע האחרון - מה שכן יכול לגרום לפילוג בש"ס.

"דרעי צריך להרים את ש"ס, עד עכשיו הכל היה דיבורים עכשיו זה רגע הבוחר", אומר ח"כ בש"ס ל"כיכר השבת": "המצב שלנו ברוב הסקרים הוא גרוע, אנחנו נופלים בחצי מכוחנו, אין לנו את מרן הרב עובדיה יוסף שהיה מצליח להביא עוד שלוש מנדטים יותר מהסקרים, צריך להתחיל לעבוד מהבוקר ועד רגע הבחירות, לעבוד בשיתוף פעולה מלא, זה לא זמן למחלוקת".