אאא

בשעה זו נפתחה בהולנד וועידה לאנשי דת בה פעילים רבני קהילות, אנשי דת, אישי ציבור, פעילי זכויות אדם ומשפטנים מהשורה הראשונה. הוועידה הנערכת מידי כשנתיים על ידי ארגון הרווחה האירופאי ´אלף´ בראשות הרב לוי קנלסקי.

לקראת הכנס שיגר ניצב זכויות האדם באיחוד האירופי מר תומס האמרברג מכתב לראשי הארגון. "שמתי לב לתפקידם החשוב של רבני בתי הסוהר, רבנים ובכירי דת אחרים בביקור אסרים. המגע הקבוע שלהם עם אסירים יכול בבירור לתרום לרווחתם ולהכינם לחיים לאחר בית הסוהר", נאמר במכתב המפתיע.

בימי העידה צפוים לדון בעניין חיזוק וביסוס מעמדם וסמכויותיהם של הרבנים ואנשי הדת בעיני שלטונות בתי הסוהר במדינות השונות. הם ידברו על הצורך לייעל את דרכי הפעולה הן ביחסי הרבנים עם האסירים היהודיים, והן בקשריהם עם מנהלות בתי-הכלא.

הנציב מר אמרברג מוסיף במכתבו ביקורת קשה מאוד על המצב בחלק מהבתי כלא בעולם: "במהלך ביקורי באירופה, נגלו בפני התנאים הבלתי מקובלים עימם אסירים נאלצים להתמודד בבתי סוהר רבים באירופה. מתקנים לא נקיים, צפיפות יתר וחוסר פעילות משמעותיות מהווים חלק מהבעיות העיקריות.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

"היעד הסופי של בית הסוהר צריך להיות שיקומם מחדש של פורעי החוק בחברה .פעמים רבות מדי, ישנה חריגה משמעותית מיעד זה ברחבי אירופה".

יש לציין, כי המועצה לזכיות אדם אשר הוקמה רק בשנת 2006, אינה נחשבת כאוהדת את ישראל בלשון המעטה והספיקה כבר במהלך קיומה לגנות את ישראל תשע פעמים נפרדות על הפרות זכויות אדם, בעוד שאף לא מדינה אחרת זכתה לגינוי דומה. ארצות הברית, האיחוד האירופי, המזכירים הכלליים של האומות המאוחדות קופי ענאן ובאן קי-מון וכן העיתונות העלו תהיות מדוע המועצה מתמקדת אך ורק בישראל, לאור מצב זכויות האדם במדינות מדינות נוספות בעולם.

יו"ר ארגון ´אלף´ הרב לוי קנלסקי אומר בתגובה: "אלף" הוא ארגון הומניטארי ללא מטרות רווח, עצמאי, א-פוליטי, שאיננו כפוף לגורם כלשהו התומך ומסייע לכל היהודים ללא הבדל. ולכן הארגון פועל בתאום ובשיתוף פעולה עם ארגונים בינלאומיים הפועלים לרווחת יהודים ועם ארגונים אירופאים נוספים העוסקים בתחומים שונים".