אאא

קרב המיליונרים: בעוד אזרחי המדינה נאנקים תחת הנטל הכלכלי ויוקר המחיה, מתברר כי ראשי המפלגות שינסו לבקש את קולות האזרחים, מחזיקים בחשבונם מיליוני שקלים ויש שיאמרו כי השבוע נפתח מירוץ המיליונרים לראשות הממשלה הבאה.

על פי 'פורבס', הונם של ארבעת ראשי המפלגות הגדולות, בנימין נתניהו יו"ר הליכוד, יאיר לפיד יו"ר יש עתיד, נפתלי בנט יו"ר הבית היהודי ויצחק הרצוג יו"ר מפלגת העבודה מוערך יחד בכמאה מיליון שקלים.

הונו של ראש הממשלה בנימין נתניהו מוערך בכארבעים ואחד מיליון שקלים עליהם עבד מאז נכנס לחיים הציבוריים. את מיטב כספו עשה דווקא כשלקח הפסקה מהחיים הפוליטיים - אז הפך לנואם מספר אחד ולמבוקש ברחבי העולם. הרצאה אחת עלתה למשלם מאות אלפי שקלים ובכך הרוויח נתניהו מיליוני שקלים.

הונו של יו"ר הבית היהודי, שר הכלכלה, נפתלי בנט, מוערך בכעשרים וחמישה מיליון שקלים. הוא, בשונה מנתניהו, עשה את כספו עוד בטרם נכנס לחיים הפוליטיים. בנט וחבריו הקימו חברת הייטק שהעסיקה עשרות עובדים ועסקה בעיקר באבטחת מידע.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

על פי ההערכות בנט הרוויח ממכירת החברה לא פחות מחמישה מיליון דולר. את שאר כספו הרוויח באקזיט מוצלח שעשה לאחרונה ומעוד עסקאות ביניהם מכירת דירתו ברעננה.

בהמשך הרשימה, מדורג שר האוצר המפוטר יאיר לפיד, עם שווי הון מוערך של עשרים ושניים מיליון שקלים. על פי הדיווח, לפיד הרוויח את הונו ממכירת ספריו, ומעבודתו כעיתונאי בכלי התקשורת השונים לאורך השנים.

סוגר את הרשימה, יו"ר האופוזיציה והעבודה, יצחק הרצוג עם הון המוערך בכעשרה מיליון שקלים. את כספיו הרוויח בעת עבודתו כעורך דין וכן מירושה מאביו המנוח, הנשיא לשעבר חיים הרצוג.