מרן הגראי"ל שטיינמן  (צילום: פלאש 90)
אאא

בעוד בחורים רבים הודיעו כי הם מצטרפים לישיבה החדשה שהוקמה בנשיאות גדולי הדור, גבר בימים האחרונים הערפול באשר לדעתו האישית של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן, בנוגע לשאלה האם יש לעזוב את ישיבת חדרה.

בעוד תלמידו הקרוב הרב משה יהודה שניידר הצהיר כי דעתו של מרן הינה חד משמעית בנושא הרי שדווקא הרבנים הגאונים רבי משה הלל הירש ראש ישיבת סלבודקא ורבי יהושוע אייכנשטיין ראש ישיבת יד אהרון טענו כי מרן הורה לפתוח ישיבה לאלו שעזבו אך אינו מורה במפורש לעשות כן מלכתחילה.

אך אמש (רביעי) הוכרע העניין כאשר מרן ראש הישיבה נשמע אומר בקולו כי יש להוציא את הבחורים מחשש שיתקלקלו שם.

בכינוס מיוחד שנערך בשעות אחר-הצהריים בביתו של מרן הגראי"ל שטיינמן ברחוב חזון איש בבני ברק, השתתפו קבוצה גדולה של הורים שבניהם לומדים בישיבת כנסת יצחק ושאלו כיצד לנהוג עימם והאם להורות להם שלא לשוב לישיבה ולעבור ללמוד בישיבה החדשה.

מרן הגראי,ל נשמע משיב כי "ניתוח הוא לא דבר קל אבל עושים ניתוחים החלטנו שעושים אז צריך לעשות".

כשמקורבו הגר"ח מישקובסקי, משגיח בישיבת 'אורחות תורה' מבהיר ומרחיב את דבריו כשהוא מסביר שעל כולם לדעת כי יש לשמוע ולציית לגדולי הדור השומרים על פח השמן הטהור וכי מרנן הגראי"ל והגר"ח קנייבסקי הינם בבחינת הכהן הגדול של הדור ואם הם הכריעו שיש לפתוח ישיבה חדשה הרי שיש לעשות זאת.

הרב מישקובסקי התייחס לבלבול בציבור הרחב ואמר כי יש לשמוע רק בקולם של גדולי ישראל.

לאחר מכן שאלו בשם הורה שאומר שיודע שבנו עושם שם (בחדרה) "שטייגען" ולומד טוב וכי אינו מעורב בשום נושא פוליטי מה עליו לעשות.

הגראי”ל הגיב על אתר בחריפות כי יש  "להוציא אותו כי אחרת הוא יתקלקל"- כשלכולם היתה ברורה משמעות התשובה הנחרצת.