בחני את עצמך: אולי את אמא גרועהבחני את עצמך: אולי את אמא גרועהכיכר השבת
הורות היא מצע גידול לרגשי אשם. העמסת על הילד בלימודי קריאה? את לא פוחדת שהילדה תצטנן בלי כובע? אין לנו פתרון להורות מושלמת אבל יש לנו כמה המלצות להתמודדות (הורים)
הצילו, יש לי ילד שמןהצילו, יש לי ילד שמןכיכר השבת
את ובעלך רזים. הגנים המשפחתיים בעניין מטבוליזם משובחים במיוחד, וחוץ מאחד, יוצא דופן, כל הילדים שלך במשקל סביר. מה עושים כשיש ילד אחד שמן? המדריך להורה (משפחה)
אילוסטרציהלפעמים, הלידה היא סתם תירוץMame
כמה חיכית לזה: חופשת לידה. אחת הסיבות המוצדקות שנוצרו בשביל אישה לקחת שלושה חודשים תמימים של שקט מהעבודה. החופשה נגמרת לפני שהרגשת שהתחילה? (משפחה)
ברוכות ילדים: איך מסתדרים?ברוכות ילדים: איך מסתדרים?ריקי שפירא
הברכה ששורה במשפחות מרובות ילדים צריכה תחזוקה שוטפת, וזה לא פשוט. אנחנו מוצאות את עצמנו לא פעם מתמוטטות מעבודה פיזית. אז איך מסתדרים במשפחות החרדיות? (בבית)
סיפור לשבת: האבא שלא הכרתיסיפור לשבת: האבא שלא הכרתיMame
בפרק הקודם: אמא שלי עבדה קשה לפרנס את כולנו, היא החליטה שלא להינשא שוב, כדי לשמור עלי מפני כל גבר זר. כשכבר הלכתי לגן התוודעתי למציאות חדשה: אבא (סיפור לשבת)
ילדים במצוקה: אמא, תקשיבי לי!ילדים במצוקה: אמא, תקשיבי לי!מורן אבוטבול, Mame
את משתדלת להזין אותם באוכל בריא, מלמדת אותם לעבור את הכביש בזהירות ולא מרשה להם לחזור מאוחר מדי מחברים. אבל מתי לאחרונה פינית עבורם אוזן קשבת? (משפחה)
אילוסטרציהמה מביא שומרי מצוות לפרוק כל עולהרב יעקב הלוי פילבר
מדי פעם אנו שומעים על צעיר או צעירה שגדלו בבית טוב בו ההורים אוהבים אותם ודואגים להם ושוהתחנכו במיטב מוסדות החינוך, אך לבסוף הם פורקים עול. למה זה קורה? (חינוך)
להעלים את טראומת המלחמהאיך מתמודדים עם טראומת עמוד ענןחגית אמאייב1
ככל שננסה להילחם בכדי להדחיק ולהרחיק את תחושות הפחד הן רק ילכו ויתעצמו, וככל שנקבל אותן ונתמודד איתן על ידי הבאתן לידי ביטוי ושיחה עליהן, הן ילכו ויתרככו (משפחה)
פרופ' אבישי ברוורמןאיך מתמודדים עם פחדי הילדיםשושי מילר4
ימים של מלחמה: האם להסתיר מהילדים את פחדינו? מה לומר להם בעת אזעקה, או כאשר הם נחשפים למראות קשים? ובכלל איך מזהים התקף חרדה ולאן פונים? המדריך להורה (בית)
רוצים ילדים עם עיניים ירוקות?רוצים ילדים עם עיניים ירוקות?MAME
האם יש סיכוי לעצב את ילדינו לפי טעמנו האישי? האם ניתן לבחור את צבע העיניים? או לפחות להחליט אם זה יהיה בן או בת. והאם זה טוב עבור הילדים? קצת על התערבות גנטית
הילד בוכה? אל תטלטלו, זה מסוכןהילד בוכה? אל תטלטלו, זה מסוכןמורן אבוטבול, mame
לפי מחקר: מדי שנה מתים בישראל עשרות תינוקות מ"תסמונת התינוק המנוער". אך חשוב לדעת שגם אם לא נראית פגיעה מידית עדיין תתכן פגיעה לטווח הארוך. מאמר חובה (הורים)
"למה רק להם יש ילדים?""למה רק להם יש ילדים?"MAME
"אני מתביישת לספר, אבל קורה בהחלט שאני מקנאה" אומרת אישה אחת מתוך רבות שלא זכו לחבוק ילד. מורן אבוטבול מגישה כתבה מיוחדת על החיים שמאחורי חשוכי הילדים
אילוסטרציהשנה חדשה, תינוקות חדשיםכיכר השבת2
במרכז הרפואי ב'הדסה' בעין כרם ובמרכז הרפואי 'הדסה' בהר הצופים בירושלים, נערכים לקלוט את היולדות שתגענה בערב החג ובמהלך החג. מה יקבלו האמהות? (משפחה)
אילוסטרציהסיפור אמיתי על ניסים גלוייםחגית אמאייב24
"מה עם הילדה? מה קורה איתה?" אני מזדעקת ומנסה לדלות פיסות מידע. "היא לא מגיבה, אני לא יודע מה קורה איתה, היא לא מגיבה ולא זזה". סיפור שקרה לי (הורים)
אילוסטרציה. למצולם אין קשר לנאמר בכתבהאבא, אל תרביץ לי: סיפורו של ילד חרדיבת-שבע ברטמן34
ילדים רבים, גם במגזר החרדי, גדלים בסביבה אלימה ואכזרית. ילדים אלו חושבים שאין מציאות אחרת מעבר למציאות האכזרית אותה אם חווים. בואו נשנה (הורים)
אילוסטרציה. למצולמת אין קשר לנאמר בכתבהאמא, את מפחידה אותיחגית אמאייב12
הפחדות רק מבריחות ומרחיקות את הילד ובטח שלא מסייעות לו להתנהג טוב יותר. להעניש את הילד? יש לעשות זאת בחכמה ובעדינות. אמאייב מייעצת (בית)
אילוסטרציההחופש הגדול: חג לילדים, אסון להוריםחגית אמאייב14
כאשר אתם חשים כי תש כוחכם עקב האינטנסיביות הרבה של החופש, הרשו לעצמכם לקחת יום או ערב חופשי. חגית אמאייב בטיפים לחופש שפוי (הורים)
אילוסטרציה. למצולמות אין קשר לנאמר בכתבהבא לי למותחגית אמאייב45
שמחה מהולה בדיכאון: כשאישה נכנסת לדכדוך וחוסר תפקוד יוצא כל הבית מכלל שליטה. דיכאון שאחרי לידה - איך מזהים את התופעה וכיצד מטפלים? (בית, הורים)
אילוסטרציה. למצולמים אין קשר לנאמר בכתבהאני מביטה על ילדיי, ולא מפסיקה לבכותשיפי חריטן14
ברגעים אלו אני שוב ניגשת לילדיי המשתובבים בחדר, מביטה בהם, ואיני יכולה להפסיק לבכות. שיפי חריטן מבקשת מה': שלח את רחמיך אלינו (משפחה, בית)
אילוסטרציההורים, המריבות שלכם הן פחד המוות שליחגית אמאייב38
אבא תפסיק לצעוק. אמא אל תבכי, על כל דמעה שלכם אני בוכה מאה דמעות, רוצה לראותכם יחדיו מאושרים, העיקר שתפסיקו לריב. כבר אי אפשר כך לחיות (הורים)
אילוסטרציהסכנה: ל"ג בעומרשיפי חריטן4
ביום הקדוש והיפהפה הזה, ל"ג בעומר, לצד השירים, הריקודים, האוכל והשמחה, מרצדת מול עינינו מרהיבה ביופיה, סכנה מוחשית ומאיימת. טור אישי (משפחה)
אילוסטרציהילד זועק: אני בסך הכל רוצה שתאהבו אותיחגית אמאייב15
חשוב לי החיבוק והנשיקה שלפני השינה כי זה נותן לי המון כוחות, רגע לפני שאני עוצם את עיניי וצולל אל עולם החלומות. אני רק רוצה שתאהבו אותי יותר (הורים, בית)
אילוסטרציה. למצולמים אין קשר לנאמר בכתבהמה עושים כשהילדים מנדנדיםחגית אמאייב23
בכל עת שנדמה לנו כי דברי ילדינו מוציאים אותנו מאיזון נפשי ורמת העצבים בגופנו מתחילה לטפס, קחו נשימה עמוקה. חגית אמאייב במאמר שכולו חינוך (בית, הורים)
אילוסטרציה, למצולמים אין קשר לנאמר בכתבהאפשר להציל את הנוער הנושרחגית אמאייב26
ילדים שבוחרים לסטות מהדרך של הוריהם, עמוק בליבם מנסים אף לבחון את אהבת הוריהם אליהם. סיפורו של נער נושר, שרק חיפש דבר אחד: אהבה (משפחה, בית)
צחוק יפה לבריאותצחוק יפה לבריאותחגית אמאייב4
אם רוצים להגיע לידי שמחה אמיתית בתוך מהלך החיים הסוער שכל אחד ואחד מאיתנו חווה עלינו לעצור ולשאול עצמנו האם לא שכחנו משהו - להיות משוחררים (בבית)
אילוסטרציה. למצולם אין קשר לנאמר בכתבהילדים הם המראה של ההוריםחגית אמאייב5
מה שהילד באמת לוקח מהוריו היא דוגמא ומעשה לאופן בו אמור הוא לנהוג עם עצמו ומול סביבתו. את כל כוחו ואישורו שואב הוא מהם. טיפים לחינוך נכון (במשפחה)

הורים

הנחיית הורים באתר כיכר השבת - ערוץ הורים מביא לכם את כל מה שמעניין וחשוב לדעת בכל תחום בחיי ההורות במשפחה היהודית או החרדית. ידיעות ומחקרים הנחיות והדרכות הורים שיקלו עליכם בחינוך ובזוגיות

כיכר facebook
אילוסטרציה. למצולם אין קשר לנאמר בכתבה
רבקה רוכברגר
זהירות משלוח חורג // טור דעה
ז' באדר תשעז3
אילוסטרציה
מרדכי כהן
לא יבוא אוטיסט בקהל ה' / טור מטלטל
י"ב באלול תשעו26