אילוסטרציהסיפור אמיתי על ניסים גלוייםחגית אמאייב24
"מה עם הילדה? מה קורה איתה?" אני מזדעקת ומנסה לדלות פיסות מידע. "היא לא מגיבה, אני לא יודע מה קורה איתה, היא לא מגיבה ולא זזה". סיפור שקרה לי (הורים)
אילוסטרציה. למצולם אין קשר לנאמר בכתבהאבא, אל תרביץ לי: סיפורו של ילד חרדיבת-שבע ברטמן35
ילדים רבים, גם במגזר החרדי, גדלים בסביבה אלימה ואכזרית. ילדים אלו חושבים שאין מציאות אחרת מעבר למציאות האכזרית אותה אם חווים. בואו נשנה (הורים)
אילוסטרציה. למצולמת אין קשר לנאמר בכתבהאמא, את מפחידה אותיחגית אמאייב12
הפחדות רק מבריחות ומרחיקות את הילד ובטח שלא מסייעות לו להתנהג טוב יותר. להעניש את הילד? יש לעשות זאת בחכמה ובעדינות. אמאייב מייעצת (בית)
אילוסטרציההחופש הגדול: חג לילדים, אסון להוריםחגית אמאייב14
כאשר אתם חשים כי תש כוחכם עקב האינטנסיביות הרבה של החופש, הרשו לעצמכם לקחת יום או ערב חופשי. חגית אמאייב בטיפים לחופש שפוי (הורים)
אילוסטרציה. למצולמות אין קשר לנאמר בכתבהבא לי למותחגית אמאייב45
שמחה מהולה בדיכאון: כשאישה נכנסת לדכדוך וחוסר תפקוד יוצא כל הבית מכלל שליטה. דיכאון שאחרי לידה - איך מזהים את התופעה וכיצד מטפלים? (בית, הורים)
אילוסטרציה. למצולמים אין קשר לנאמר בכתבהאני מביטה על ילדיי, ולא מפסיקה לבכותשיפי חריטן14
ברגעים אלו אני שוב ניגשת לילדיי המשתובבים בחדר, מביטה בהם, ואיני יכולה להפסיק לבכות. שיפי חריטן מבקשת מה': שלח את רחמיך אלינו (משפחה, בית)
אילוסטרציההורים, המריבות שלכם הן פחד המוות שליחגית אמאייב38
אבא תפסיק לצעוק. אמא אל תבכי, על כל דמעה שלכם אני בוכה מאה דמעות, רוצה לראותכם יחדיו מאושרים, העיקר שתפסיקו לריב. כבר אי אפשר כך לחיות (הורים)
אילוסטרציהסכנה: ל"ג בעומרשיפי חריטן4
ביום הקדוש והיפהפה הזה, ל"ג בעומר, לצד השירים, הריקודים, האוכל והשמחה, מרצדת מול עינינו מרהיבה ביופיה, סכנה מוחשית ומאיימת. טור אישי (משפחה)
אילוסטרציהילד זועק: אני בסך הכל רוצה שתאהבו אותיחגית אמאייב15
חשוב לי החיבוק והנשיקה שלפני השינה כי זה נותן לי המון כוחות, רגע לפני שאני עוצם את עיניי וצולל אל עולם החלומות. אני רק רוצה שתאהבו אותי יותר (הורים, בית)
אילוסטרציה. למצולמים אין קשר לנאמר בכתבהמה עושים כשהילדים מנדנדיםחגית אמאייב23
בכל עת שנדמה לנו כי דברי ילדינו מוציאים אותנו מאיזון נפשי ורמת העצבים בגופנו מתחילה לטפס, קחו נשימה עמוקה. חגית אמאייב במאמר שכולו חינוך (בית, הורים)
אילוסטרציה, למצולמים אין קשר לנאמר בכתבהאפשר להציל את הנוער הנושרחגית אמאייב26
ילדים שבוחרים לסטות מהדרך של הוריהם, עמוק בליבם מנסים אף לבחון את אהבת הוריהם אליהם. סיפורו של נער נושר, שרק חיפש דבר אחד: אהבה (משפחה, בית)
צחוק יפה לבריאותצחוק יפה לבריאותחגית אמאייב4
אם רוצים להגיע לידי שמחה אמיתית בתוך מהלך החיים הסוער שכל אחד ואחד מאיתנו חווה עלינו לעצור ולשאול עצמנו האם לא שכחנו משהו - להיות משוחררים (בבית)
אילוסטרציה. למצולם אין קשר לנאמר בכתבהילדים הם המראה של ההוריםחגית אמאייב5
מה שהילד באמת לוקח מהוריו היא דוגמא ומעשה לאופן בו אמור הוא לנהוג עם עצמו ומול סביבתו. את כל כוחו ואישורו שואב הוא מהם. טיפים לחינוך נכון (במשפחה)
אילוסטרציה. למצולמים אין קשר לנאמר בכתבהביטחון עצמי נמוך? ההורים שלכם אשמיםבת-שבע ברטמן14
רבים מייחסים לביטחון עצמי תכונות קסם ומאמינים כי כל בעיותיהם נובעות מחוסר ביטחון עצמי. מהו ביטחון עצמי, איך מעודדים ביטחון עצמי אצל ילדים? (משפחה, הורים)
משרד החינוך: פייסבוק מסוכן לילדיםמוריה חן16
שבוע המודעות לגלישה בטוחה באינטרנט: משרד החינוך מזהיר הורים מפני הסכנות האורבות לילדיהם ברשתות החברתיות. ההמלצה: לגלוש יחד עם הילדים (משפחה)
גפני למנהלים: "לא נממן לכם ג'יפים"אבי בלום27
מול מאות משתתפים הטיח גפני במנהלים: "אני לא עובד אצלכם. לא נממן לכם ג'יפים" ● וגם: מכה על חטא הדרת 'החרדים החדשים' ● טורו השבועי של אבי בלום (חרדים)
אילוסטרציה (צילום: פלאש 90)הילד מפונק מדי? כך תשימו לו גבולותבת-שבע ברטמן4
איך נדע אם אנחנו מפנקים את הילד יותר מדי? בת שבע ברטמן עושה סדר בנושא במדור הייעוץ של כיכר השבת ומשיבה לאמא תוהה: מה בין אהבה לפינוק יתר? (בית)
אילוסטרציה (צילום: פלאש 90)הילדה מסרבת לאכול? בת-שבע מייעצתבת שבע ברטמן8
מה עושים אם הילדה בררנית מאוד וממעטת לאכול? בת-שבע ברטמן מגישה את הפתרון וסוקרת את הרגלי התזונה הרווחים אצל ילדים. הורים, אל תפספסו (בית)
מאמילנד: האירוע המדובר לאמא החרדיתמאמילנד: האירוע המדובר לאמא החרדיתמוריה חן8
אולמי "כתר הרימון" יהפכו בראשון ובשני לממלכה של אמהות: עשרות מופעים, עולם של תוכן אמהי, קטעי וידאו, רגש, מוזיקה ותחרויות. התוכניה המלאה (בבית, הורים)
(צילום: פלאש 90)ההורים עולים כיתהשושי הלר1
תחילת שנת הלימודים מעבר לפינה, התרגשותם של העולים לכיתה א' מרקיעה שחקים, ואיתם בהתרגשות רבה גם ההורים. איך תכינו את ילדיכם למעמד? (ארץ)
אילוסטרציה (צילום: פלאש 90)האתגר של הקיץ: לצאת עם ילדים למסעדהשושי הלר13
איך מקנים לילדים הרגלי התנהגות נכונים למסעדות? כיצד עליכם להגיב בזמן התפרצות של ילד במהלך בילוי במסעדה? שושי הלר מגישה טיפים חובה להורים (ארץ)
אילוסטרציה (צילום: פלאש 90)הורים, כך תזהו אם ילדיכם גאון מתמטישושי הלר6
על פי תוצאות מחקר אמריקאי שנעשה לאחרונה היכולת האינטואיטיבית של ה"חוש למספרים" ניתנת לזיהוי כבר אצל ילדים בגילאי גן. כך זה עובד (אקטואליה, משפחה)
(צילום: פלאש 90)'אפרת' הצילה למעלה מ-50 אלף תינוקותחנה בורט3
מאות מתנדבות באגודת 'אפרת' השתתפו בערב הוקרה, שערכה האגודה לכבודן. המנכ"ל: "לא היינו זוכים להציל למעלה מ-50 אלף ילדים וילדות בלעדיכן" (משפחה)
הכללית יורדת לאותיות הקטנותכיכר השבת
'כללית' יוצאת בקמפיין אותיות חדשני בתחום התפתחות הילד. בין היתר, יצאה לאור החוברת 'מא' ועד טף' – מדריך שלם להתפתחות הילד בגיל 3+ (בריאות)
(צילום: פלאש 90)ועכשיו: הקרב על מחירי תחליפי החלבשושי הלר8
רשת רמי לוי החליטה להוריד את מחיר תחליפי החלב לפחות מ-40 שקלים, לעומת 60 ברשתות אחרות. בניו פארם מוכרים את המוצר במחיר דומה, רק לחברי מועדון
(צילום אילוסטרציה: פלאש 90)מחקר הלמ"ס מגלה: צניחה בילודה אצל הנשים החרדיותחנה בורט51
"תכנון משפחה?" מחקר חדש של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מצביע על ירידה ברורה ברמת הפריון בקרב הנשים חרדיות לאורך העשור האחרון: מכ-7.6 לידות בממוצע לכ-6.5 לידות - ירידה של כ-15%. שיא הפריון: בתקופה שבין 2003 ל-2005 - יותר מ-7.6 ילדים לכל אשה (משפחה, הורים)

הורים

הנחיית הורים באתר כיכר השבת - ערוץ הורים מביא לכם את כל מה שמעניין וחשוב לדעת בכל תחום בחיי ההורות במשפחה היהודית או החרדית. ידיעות ומחקרים הנחיות והדרכות הורים שיקלו עליכם בחינוך ובזוגיות

כיכר facebook