אאא

איש איננו יודע איך בדיוק תראה המלחמה הבאה, אך על פי תסריטי התרגיל הגדול המתקיים בימים אלו ברחבי המדינה, התמונה קודרת.

במסגרת התרגיל הגדול הנערך בימים אלו בכל רחבי הארץ, יש כבר, על הנייר, אלפי נפגעים ונזקים אדירים לרכוש, ממתקפת טילים מאסיבית על ערי ישראל. גם ירושלים סופגת כמה טילים המתפוצצים באזורים המיושבים של מערב העיר. הנחמה היחידה: בניגוד לטילים הנורים לשאר חלקי הארץ, מדובר בטילים... קונבנציונאליים.

אך מנגד, נכנסים לתמונה גם המוני הפלשתינאים, שכמה מהם מצליחים להגיע למקורות המים המוזרמים לבתי הירושלמים ומחדירים רעל לאחת הברכות הגדולות וגורמים להרעלה כבדה הפוגעת בעיקר בשכונות הצפון והחרדיות במרכזן. בתי החולים מתמלאים בנפגעי ההרעלה.

האם כך זה עלול להיות במציאות?

אולי כן ואולי לא, אך האפשרות הזאת לא יורדת מעל הפרק ולכן נערכים לקראתה. בתסריט התרגיל מתנהלים קרבות עזים ברצועת עזה בין כוחות ישראלים שנכנסו לשם ומתעמתים למול החמאס המתוגבר בכל אנשי ארגוני הטרור. בצפון פתח החיזבאללה בחזית משלו ושוב יורה טילים לכל יישובי הצפון ועד למרכז הארץ. הטילים המשוגרים מן הרצועה פוגעים בטווחי רדיוס גדולים מהרבה מאלו שהיו בעת מבצע "עופרת יצוקה".

מטוס אזרחי ובו נוסעים שהמריא משדה דב נופל ומתרסק בשכונת מגורים בתל אביב ועתה "בודקים" האם נפגע מרסיס של טיל ששוגר לעיר והתפוצץ בקרבת המטוס או חלילה מירי ישראלי שגוי.

על פי התסריט של יום המלחמה השני, לקראת ערב, אמורים גם הסורים להצטרף לעימות הכולל, וצה"ל, על פי תסריט התרגיל מחיש כוחות לצפון. במרכז העיר רמת גן, על גבול בני ברק נופל ומתפוצץ טיל לא קונבנציונאלי.

מחר, יום שלישי, ייבדקו כל צופרי האזעקה במדינה, והדבר יהיה בשעה 11 בבוקר. בצמוד לניסוי הצופרים ייערכו תרגילי כניסה למקלטים ולחדרים ממוגנים במאות בתי ספר ומוסדות חינוך בארץ.

למחרת, ביום רביעי, יכנס ראש הממשלה בנימין נתניהו את הקבינט המדיני – בטחוני שבראשותו, כדי להיבדק במסגרת התרגיל, כיצד מגיבה ישראל למול הטילים ארוכי הטווח הפוגעים במדינה.