אאא

מטוסים הנמנים על כוח הפעולה הבינלאומי המאורגן נגד ארגון הטרור הקיצוני "דאעש", תקפו בשעות אחר הצהריים (יום שבת) מטרות של הארגון באזור הגבול שבין סוריה לטורקיה. לפי דובר של המפלגה הכורדית הדמוקרטית בסוריה, זו הפעם הראשונה בה מותקפים יעדים של הארגון סמוך לעיר עין אל-ערב. במסגרת התקיפות נפגעו טנקים של דאעש. מספר אזרחים נפצעו מירי תגובה של לוחמי הארגון.

ביום שלישי האחרון, החלה הקואליציה הכוללת בתוכה גם מדינות ערביות לבצע תקיפות נגד דאעש, כשבסוף השבוע הצטרפה אליה גם בריטניה. אלא, שגורמים כורדים לא הביעו התלהבות מפעילות הכוח האווירי. לדברי לוחם כורדי ששוחח עם כתב סוכנות הידיעות AP, העמדות שהותקפו ריקות וההתקפות כלל אינן יעילות.

במהלך השבת, ביצעו שני מטוסי קרס של חיל האוויר הבריטי משימה ראשונה בעיראק מאז אישר הפרלמנט הבריטי לכוחות לקחת חלק בפעולה נגד דאעש. המטוסים המריאה משדה התעופה הבריטי בקפריסים וחזרו 7 שעות לאחר מכן כשלא ברור אם במהלך טיסתם ביצעו תקיפות.

דובר משרד ההגנה הבריטי אמר כי: "אנחנו מאשרים שמטוסי טורדנו של חיל האוויר המלכותי ממשיכים לטוס מעל עיראק והם מוכנים עכשיו לקחת חלק בתקיפה - אם וכאשר יזוהו מטרות ראויות.