אאא

מיד עם תום החקירות וגילוי הממצאים והמסקנות מהאירוע הטראומטי בתל-אביב, המשטרה תפרסם רשמית, שבניגוד לשמועות והספקולציות, מי שרצח אתמול שלושה ופצע חמישה-עשר - חילוני. הוא אף מעורער בנפשו והיה בגילופין בזמן שנכנס לאולם וירה ללא הבחנה. ייתכן.

אף אחד לא הולך לבקש סליחה או להתנצל בפומבי על עוגמת הנפש, על הוצאת לשון הרע או על גרימת נזק לתדמיתה של ש"ס. התווית המכוערת שהדביקו אמש על ניסים זאב ואלי ישי, תמשיך לבעור על דש בגדם עוד הרבה מאוד זמן. הרי שלושה חברים מהקהילה נרצחו.

פחות מחמש שנים חלפו מאז הזהירו קיצונים בעדה החרדית על רעידת אדמה שעלולה להתרחש אם "הבית הפתוח" יתעקש לקיים את מצעד הגאווה בפרהסיה בחוצות עיר הבירה - ירושלים עיר הקודש. למרות האיומים הצעדה התקיימה. הארץ געשה ורעשה, אך רעידת אדמה פיזית בוששה מלהגיע.

רעידת אדמה לא התרחשה, אך הרצח שהתקיים אתמול בתל אביב, הקפיץ אותנו לא פחות. והלב נשבר. סבורני כי אין מי שיזרוק אבן אחר הנופלים והכואבים ויאמר "אמרנו לכם". רק דבר אחד נבקש בהזדמנות זו של דיאלוג פתוח, אמיתי ונוקב: אל תאשימו אותנו!

נכון להיום, המצעד ממשיך להתקיים מדי שנה בחוצות ירושלים, והחרדים כבר לא מפגינים. נכון, יש אומנם כמה חובשי כיפות סרוגות שמניפים דגל לא צבעוני ומגנים את המצעד עד כמה שהם יכולים. אבל לא בהם אנו עוסקים. אנו החרדים, גם הקיצוניים שבינינו, שתקנו והתעלמנו.

זאת הייתה רויטל, שהשתתפה אמש בתהלוכה (לא הפגנה, תהלוכה) וצוטטה ב-ynet: "זו פעולת שנאת חינם טהורה, שמביאה לרצח של ילדים". קראתי את הדברים והשתוממתי. "זו פעולת שנאת חינם?" זה רצח אכזרי ובלתי מתקבל על הדעת!!

רויטל המפגינה, שכנראה סולדת מחרדים והסביבה, הקפידה בלשונה כשהתאפקה מלהטיח את האשמה האיומה בצורה מפורשת. מה שהיא אמרה בעצם זה, "בגלל שנאתם של החרדים אלינו, מישהו רצח כאן ילדים". וזה ברור לכל בר דעת. זהו, גורלנו נחרץ.

מאשימים יקרים, תנסו ליישר איתנו קו - ואני כמעט מבטיח - מפגלת ש"ס תדאג גם לכם.

והכי חשוב: תפסיקו להאשים אותנו. זה מתחיל להישמע מגוחך.