אאא

שלושה ימים אחרי הפרסום ב"כיכר השבת", על עורך דין דתי מירושלים החשוד שגנב מלקוחותיו בהם דתיים וחרדים מיליוני שקלים שהופקדו בידיו בנאמנות, בית המשפט השלום בירושלים התיר לפרסם הבוקר (ראשון) כי מדובר בעו"ד יעקב פינק.

הפרקליט עמד עד לאחרונה בראש משרד הנושא את שמו, שעסק בעיקר בתחום הארנונה הכללית, ועל פי הפרופיל שבאתר האינטרנט של המשרד, הוא ייצג אלפי מחזיקי דירות מגורים בירושלים, במסגרת תביעות שהגישו נגד העירייה.

לטענתו בין לקוחותיו היו חברות רבות ומרכזיות, חברת דרך ארץ בע"מ (כביש 6), קרן קיימת ישראל, מקורות חברת המים בע"מ, חברת החשמל ושפיר מפעלי הנדסה.

העורך דין החשוד כאמור כי גנב מלקוחותיו 14 מיליון שקל הגיע בשבועות האחרונים להסכמה עם פרקליטות המדינה לגבי עונשו. במסגרת ההסכמות הוא הודה במעשיו, והפרקליטות תדרוש כי הוא יכלא למשך חמש שנים וכי הוא יוותר על כל נכסיו שיימכרו והכספים יועברו לחלק מהנושים בכדי לכסות את חובותיו. כמו כן רישיונו למשפטים יישלל, הסכם שצריך את אישור בית המשפט.

למרות זאת, לפני כמה ימים אחד מנושיו, לו חייב העורך הדין כשלושה מיליון שקלים, עתר לבית המשפט השלום בראשון לציון בבקשה להכריז עליו כפושט רגל כמו גם בקשות נוספות.

הבקשה הראשונה אותה הגיש הייתה לגילוי מסמכים מבנק דיסקונט אשר בו התנהלו חשבונות הנאמנות, במטרה לבדוק להיכן נותבו הכספים שהגיעו לחשבון הבנק לאורך השנים. ביהמ"ש השלום נעתר לבקשתו, וחייב את הבנק להעביר דו"חות מפורטים על תנועות בחשבון.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בסוף השבוע הגישו עוה"ד עדי כרמלי ועוה"ד אביחי ורדי לביהמ"ש המחוזי בירושלים בקשה להכרזה על עורך הדין החשוד במעילה, כפושט רגל, תוך מתן צו כינוס לנכסיו. הבקשה הוגשה בשם שני הנושים אשר החוב אליהם נאמד בכ-4.5 מיליון שקלים - כשליש מסך כספי המעילה שנחשפה.

מהבקשה עולה כי בידי התובעים פרטים על מספר רב של נכסים השייכים לכאורה לעורך הדין המועל, וייתכן כי מכירתם תוכל להשיב לנושים את מלוא כספי המעילה.

גורם המעורה בפרטים אמר ל"כיכר השבת" כי "באורח פלא ככל שהזמן חולף אנחנו מגלים עוד אנשים חרדים שנעקצו לכאורה ממנו בסכומים גבוהים. חלקם השקיעו כספים עתידיות אופציונליות או קבוצות רכישה שעתידות לקרות".

עו"ד עדי כרמלי המייצג כמה מהנפגעים, אמר ל"כיכר השבת": "הגשנו לבית המשפט בקשה להכריז על העו"ד מבצע המעילה כפשוט רגל ולהתמנות כונסי הנכסים שלו. עם קבלת המינוי בכוונתנו לפעול במרץ בכדי לאתר את כל הנכסים והזכויות הכספיות על מנת למזער ככל שניתן את הנזקים של הקורבנות".