אאא

"צוק איתן"  - היום ה-16: צה"ל התיר הערב (רביעי) לפרסום כי שלושה חיילי צה"ל מחטיבת הצנחנים נהרגו הבוקר (רביעי) מפיצוץ מטען בתוך מבנה ברצועת עזה.

שמותיהם של הלוחמים שנפלו:

קצין צה"ל, סגן פז אליהו, לוחם בחטיבת הצנחנים, בן 22 מעברון. הוא הועלה מדרגת סגן-משנה לדרגת סגן לאחר מותו.

סמל-ראשון לי מט, לוחם בחטיבת הצנחנים, בן 19 מאילת. הוא הועלה מדרגת סמל לדרגת סמל-ראשון לאחר מותו.

סמל-ראשון שחר דובר, לוחם בחטיבת הצנחנים, בן 20 מגניגר. הוא הועלה מדרגת סמל לדרגת סמל-ראשון לאחר מותו.

כמו כן, ביממה האחרונה נפצעו 2 חיילי צה"ל באורח קשה, 10 חיילים באורח בינוני ו- 20 חיילים נוספים נפצעו באורח קל במהלך פעילות כוחות צה"ל באזור רצועת עזה. הודעות נמסרו למשפחות. מתחילת הלחימה נהרגו 32 חיילים וקצינים.

כאמור, שבעה חיילים נוספים נפגעו באירוע. הפצועים והחללים חולצו מהמקום תחת אש כבדה שנותרה על ידי המחבלים, ומנגד, אש חיפוי של כוחות צה"ל.

בתוך כך, כוחות צה"ל ממשיכים לפעול בעוצמה ברצועת עזה. מתחילת המבצע הקרקעי חוסלו מאות מחבלים וכ-30 מחבלים נלכדו. הם הובאו אל חדרי החקירות של שירות הביטחון הכללי והם מספקים מידע מודיעיני רב ויקר, בעיקר על פעילות המנהרות של ארגון הטרור חמאס.

מוקדם יותר היום חיסלו לוחמי צה"ל עשרה מחבלי חמאס במהלך אחד הקרבות בדרום רצועת עזה. כמו כן במהלך הלחימה ירה כוח צה"ל מחטיבת גבעתי לעבר חוליית מחבלים שהגיחה מתוך פיר מנהרה, אחד המחבלים נפגע.

הישג נוסף שנרשם היום לצה"ל הוא חשיפת פיר מנהרה ובתוכה נמצאו מדים של צה"ל, מפות ואמצעי לחימה רבים.

גורמים צבאיים מספרים כי ביומיים האחרונים חיסל צה"ל למעלה ממאה מחבלי חמאס ברצועה.

בנוסף, כוחות צה"ל שפועלים ברצועה חשפו עשרות מנהרות. לוחמי חטיבת הצנחנים חשפו הצהריים מנהרת טרור נוספת של ארגון הטרור חמאס.

תקיפת בית החולים וופא, הצהריים (צילום: דו"צ)

בסביבות השעה 13:00 תקף חיל האוויר את בית החולים וופא שברצועת עזה, הסיבה: המקום שימש כחדר פיקוד של ארגון הטרור חמאס.

על פי הדיווח של צה"ל, חיל האוויר תקף מוקדים בתוך בית החולים ששימשו כיעדי טרור פעילים ברצועת עזה. כעת הוציא דובר צה"ל את תיעוד התקיפה.

בסרטון שפרסם דו"צ מוכח כי מחבלים השתמשו בבית החולים בכדי לנסות ולפגוע בחיילים. כמו כן, בסרטון נראים פיצוצי משנה לאחר הפצצת צה"ל, מה שמוכיח כי במקום היו רקטות מוסתרות.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בצה"ל הדגישו מיד לאחר התקיפה כי בית החולים הותקף רק לאחר ימים ארוכים שבהם נורתה אש לעבר כוחות צה"ל מתוכו ומבין בנייניו על ידי פעילי חמאס.

לדברי דובר צה"ל פעילי חמאס ירו מתוך בית החולים לעבר כוחות צה"ל ירי נק"ל וירי נ"ט. "הירי הוסיף והתגבר גם בשעות האחרונות תוך סיכון כוחותינו. על כן הוחלט בצה"ל לתקוף מוקדי טרור פעילים במתחם בית החולים", נמסר.

"מתאם פעולות הממשלה בשטחים העביר התראות חוזרות ונשנות לארגונים בינלאומיים, למנהל בית החולים הפלסטיני באופן ישיר ולגורמים פלסטיניים נוספים", נמסר מדובר צה"ל.

כאמור, בסרטון שפרסם דובר צה"ל מוכח גם כי בצה"ל פעלו בימים האחרונים בכדי להוציא מהמקום את הרופאים והפצועים העזתיים.