אאא

זאב לנדאו, תושב העיר בני ברק, המתנדב זה כתשע שנים באגף לשירותים חברתיים של העירייה, נבחר לאחד מתוך 11 מקבלי אות הנשיא למתנדב, מתוך 348 מועמדים מכל רחבי הארץ.

את הזוכים בחרה הועדה, שהורכבה מארבעה-עשר אישים מכל המגזרים, בראשות פרופ' שלמה מור-יוסף, מנכ"ל בי"ח "הדסה" שבירושלים. הועדה בדקה בקפידה רבה את כל 348 המועמדויות, והמליצה פה אחד, על שישה יחידים וחמישה ארגונים לקבלת האות. והמלצותיה נתקבלו פה אחד, בעידוד המועצה הארצית להתנדבות. לטקס חלוקת האות למתנדב העירייה הגיעו גם הרב יעקב אשר, ראש העיר והרב מנחם אייזנברג, סגן רה"ע וראש האגף לשירותים חברתיים.

בנימוקי הועדה לפרס נכתב, כי מר זאב לנדאו, לאחר שפרש מעבודתו כאיש מחשבים בחב' י.ב.מ., התנדב לסייע בהקמה, ולאחר מכן בהפעלה, של מוקד סיוע להשתלבות בעבודה של היחידה להכשרה מקצועית והיחידה להתנדבות באגף לשירותים חברתיים של עיריית בני ברק.

כמי שעבד שנים רבות בתחום הארגוני והכיר היטב את נהלי הראיון להתקבלות בעבודה ותהליך כתיבת קורות חיים, רתם את ידיעותיו ואת ניסיונו לסייע לתושבים, מחפשי תעסוקה, שרבים מהם היו חסרי רקע ומיומנות בהליכי חיפוש עבודה. במסגרת זו, הוא מסייע לפונים, במאור פנים, בכתיבת קורות חיים ובהכנה לראיון תעסוקתי.

מכתבי התודה שהוא קיבל מצביעים על גישתו החיובית, האוהדת והמקצועית לסיוע בתחום קבלה לעבודה מסודרת, וכדברי הרמב"ם: "המעלה השמינית שבצדקה היא נתינת האפשרות לפרנסה". ואכן בס"ד למעלה ממחצית הפונים אליו בשנה האחרונה השתלבו במהירות בעבודה לשביעות רצונם. כמו"כ פיתח כלי בקרה ומעקב ממוחשבים, שנועדו לייעל את עבודתה של היחידה להכשרה מקצועית, והוא גם מתנדב בארגון "הצלה" ובמוסד לביטוח לאומי.

הרב יעקב אשר, ראש העיר העלה על נס את עבודתו ההתנדבותית המסורה, הברוכה והיעילה של זאב לנדאו שיזם את הפרוייקט החשוב של מרכז סיוע בהשמה בעבודה, כשהוא נושא בעולו זה תשע שנים.

ראש העיר ציין, כי בני ברק ידועה כעיר בעלת מאות מוסדות חסד לכלל ולפרט, ומוסדות שונים כ"עזר מציון", "עזרה למרפא", "עלה" ו"הצלה גוש דן" ואחרים זכו לאותות הוקרה ארציים, וכעת זוכה בפרס הוקרה גם אדם יחיד על פעילותו הנפלאה והיחודית במסגרת עירונית.

הרב יעקב אשר שיבח את גב' ארלט מויאל, מנהלת האגף לשירותים חברתיים של העירייה; גב' רינה ציכטינגר, מנהלת היחידה להתנדבות באגף; גב' שרי בן- יהודה, מנהלת היחידה להכשרה מקצועית באגף וגב' מזל קחטא מהיחידה, המשתפות פעולה עם זאב לנדאו בעבודתו המקצועית והמשובחת.