אאא

"זו אבידה עצומה, קשה למצוא אנשי אמת כמוהו". במילים אלו, פותח הגאון רבי יקותיאל פרקש שליט"א מירושלים, מחבר הספרים הנודעים "שבת כהלכה" ו"טהרה כהלכה", את השיחה שקיימנו עמו היום (חמישי), שעה קלה לאחר מסע ההלוויה של הגאון רבי מאיר ברנסדורפר זצוק"ל.

הרב פרקש שליט"א היה 'חברותא' של הרב ברנסדורפר, לפני ארבעים שנה. "למדנו ברציפות שלוש שנים, יום-יום", הוא מספר. "אחרי שהפסקנו ללמוד בחברותא, המשכנו להיות בקשר רצוף עד ממש לאחרונה".

הפעם האחרונה שנפגש הרב פרקש עם הרב ברנסדורפר, היה לפני ארבעה חודשים. "הזמנתי אותו לעצרת ה´שלושים´ הגדולה שנערכה בכיכר-השבת לעילוי-נשמתם של הנרצחים הקדושים ממומביי", הוא מספר.

"ישבנו יחד ושחזרנו את אותם ימים מופלאים, בהם למדנו יחד בחברותא. כל אחד העלה זכרונות וסיפורים, וזה הפך עד מהרה לשיחת נוסטלגיה ארוכה. סיפרתי לו איך הייתי מעיר אותו בשעה ארבע לפנות בוקר ללמוד יחד", משחזר הרב פרקש בקול שנוק מדמעות.

"קשה למצוא מילים שיבטאו את האישיות הזאת. הוא לא עשה חשבון לאף-אחד. למרות שלפעמים היו לחצים ואילוצים - הוא לא התחשב. הרב ברנסדורפר הלך עם האמת שלו בכל המצבים, בלי להתפעל אם ייפגע בקידום", מטעים הרב פרקש. "הוא היה אדם מיוחד, משכמו ומעלה. אדם שהיה מקובל על כולם".

לפני 35 שנה, חולל הרב ברנסדורפר רעש גדול, כשהעלה לכותרות את נושא הבעיה בריאות העופות. "בשעתו הוא היה בודד בנושא, היום כולם הולכים לשיטתו בעניין זה", אומר הרב פרקש.