אאא

הגאון הרב משה יהודה שניידר, הוא תלמיד חכם ידוע, ממרביצי התורה המובהקים בבני ברק ומי שזוכה לשמש בתור החברותא המיתולוגי של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן הכותב את שיעוריו ושיחות המוסר של מרן.

לפני כשלושה חודשים, מיד לאחר "עצרת המיליון" שנערכה בירושלים נגד גזירת הגיוס פרסם הרב שניידר "מופת" בשמו של מרן הגראי"ל שטיינמן.

החברותא הרב שניידר, המשמש בכובעו האחר גם כמפקח הכשרות של המרכז הארצי לטהרת המשפחה וממונה על הפן ההלכתי בעשרות מקוואות ברחבי הארץ, תינה בפני הגראי"ל על החוסר במי גשמים במקוואות בשל הבצורת הקשה.

מרן הגראי"ל הבטיח לו כי בזכות תפילת "עננו" שנאמרה ברוב עם תיפסק עצירת הגשמים וירד מטר על הארץ ואוצרות המקוואות יתמלאו מים מה שיהפוך אותם לכשרים ומהודרים.

ואכן, סיפר הרב שניידר, זה מה שהתרחש כשימים ספורים לאחר תפילת הרבים הנס הגדול התרחש ובורות המים עלו על גדותיהם. 

 

צילום: מגזין העולם החרדי (צילומים: פלאש 90, כיכר השבת)
צילום: מגזין העולם החרדי (צילומים: פלאש 90, כיכר השבת)
הגדלה

אמש (רביעי) בחנוכת מקווה ברמת השרון לזכרו של מרן פוסק הדור הגאון רבי עובדיה יוסף זצוק"ל, בהשתתפות בנו הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף, העיד באופן חריג הרב שניידר בפני "כיכר השבת" על הנס והפלא הגדול כאשר בזכות הברכה של מרן הגראי"ל ובזכות תפילות עם ישראל הפך המקווה הקרוי על שמו של מרן הגר"ע לכשר לטבילה ובזכות כך התרבתה טהרה בישראל.

"כאן בתעלות הללו היה המופת", אומר הרב שניידר בהתרגשות ומתאר: "היה חודשיים שלא היה גשם ולא היה בבורות מים, ואז ברוך ה' אחרי עצרת התפילה כשההמונים אמרו 'עננו' היה שבוע ימים של גשם ובור אחד התמלא מיד ואחרי כמה ימים גם הבור הנוסף".

"הראש ישיבה" מוסיף הרב שניידר, "מיד למחרת העצרת אמר לי 'תדע לך, יהיה גשם', בתשובה לכך שאמרתי לו שהרבה מקוואות מחכים לגשם. ואכן, האוצרות התמלאו בשפע של מים ובזכותם הוכשרו מקוואות רבים ובהם גם המקווה הזה".

זה מופת של הראש ישיבה או בזכות התפילות? אנחנו מרהיבים עוז ושואלים בחשש את החברותא.  הרב שניידר מחייך בענווה ומשיב: "זה מופת של הקדוש ברוך הוא".