אאא

במוצאי השבת הקרובה יחול יום ההילולא של התנא האלוקי, רבי שמעון בר יוחאי ורבבות אנשים יגדשו את רחבת ההר כדי להשתתף בשמחת הצדיק. בין מאות אלפי הבאים, לא תתקשו לזהות את בחורי חב"ד, שבולטים במיוחד בנוכחותם, כשמטרתם העיקרית והברורה היא הפצת חסידות ובשורת הגאולה.

בשיחה עם "כיכר השבת" מספר מוישי וולף מהישיבה המרכזית בכפר חב"ד כיצד נערכים תלמידי הישיבה בשיתוף עם ישיבת חב"ד באלעד לפעילות העמוסה במירון.

"הפעילות נמצאת תחת בית חב"ד במירון, בראשות הרב יוסף יצחק הלפרין" אומר וולף, "למעשה, כבר בשבת יתקיימו התוועדויות ושיעורי חסידות עם משפיעים מפורסמים באוהל מיוחד שנבנה לשם כך". 

 (צילום: כיכר השבת. עיבוד: כיכר השבת )
(צילום: כיכר השבת. עיבוד: כיכר השבת )

במוצאי השבת, יוקמו דוכנים ב'דרך מהדרין' וברחבה התחתונה למכירת ספרי ייסוד בחסידות, במחירים מוזלים ויוקרנו על מסך גדול מראות קודש של הרבי מליובאוויטש.

החל משעות הבוקר, יהיו עמדות להנחת תפילין, ואף יחולקו שקיות 'פעקאלאך' לילדי החלאק'ה. בנוסף, בכל שעה יתקיימו תהלוכות קטנות לילדים המגיעים למקום ואחרי צהריים ייערך 'כינוס תשב"ר' המרכזי.

בדרך כלל יהיו 24 השעות של ל"ג בעומר עמוסות מאוד עבור הבחור החב"די. ואם הוא תלמיד ישיבת חב"ד בצפת, הן עמוסות במיוחד, בשל קרבתה הגאוגרפית של הישיבה לציון הרשב"י.

עמיחי קופצ'יק, תלמיד ישיבת צפת, הנושא בתפקיד 'אחראי תהלוכות באזור הדרום', מספר כיצד בחורי הישיבה לוקחים חלק פעיל בעת ההילולא ובבוקר, מתפרשים בנקודות שונות ברחבי הארץ, לניהול תהלוכות ל"ג בעומר.

חסידות חב"ד מתעסקת בעיקר בהפצת תורת החסידות, שקשורה בקשר הדוק לתורת הסוד, מה שמסביר את החיבור הטבעי עם רבי שמעון בר יוחאי והפצת החסידות המאסיבית במקום.

"ידוע שהבעל שם טוב עלה להיכלו של משיח ושאל אותו 'אימתי קאתי מר'? (אימתי יבוא מר), אמר לו: כשיפוצו מעיינותיך חוצה. הפצת מעיינות התורה, פנימיות התורה, תורת החסידות, מזרזת את ביאת המשיח" מצטט וולף את אחד מעיקרי החסידות, "אנחנו מנצלים את ההזדמנות להפיץ את תורת החסידות לקהל רחב יותר בהילולא במירון, שאז מגיעים מאות אלפי אנשים לפקוד את קבר הצדיק". 

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

 (צילום: כיכר השבת. עיבוד: כיכר השבת )
(צילום: כיכר השבת. עיבוד: כיכר השבת )
הגדלה

"ל"ג בעומר בשביל הרבה בחורים אומר עשרים וארבע שעות בלי שינה ואפילו יותר. אחרי שהם עושים 'מבצעים' כל הלילה במירון, הם מתפללים שחרית וממהרים להתארגן לקראת התהלוכות בכל הארץ, כאשר רובם ישתתפו בכמה תהלוכות לאורך כל היום" אומר קופצ'יק, "הרבי הורה לאסוף את הילדים בל"ג בעומר, יום הקשור באחדות, ולהפגין יחד את אחדות העם. לכבודו של רשב"י אנחנו מתאחדים ויוצאים לרחובות. מטרת התהלוכות היא להחדיר כמה שיותר מסרים יהודיים לילדים ואת המסר העיקרי שהרבי מליובאוויטש ביקש להעביר לכל העולם, שהגאולה עומדת לקרות בכל רגע".

לשניים חשוב להדגיש כי הפעילות כולה נעשית בתיאום עם הנהלות הישיבות. "כל בחור שרוצה לארגן פעילות כלשהי, חייב לקבל אישור מהנהלת הישיבה כדי לוודא שהוא שומר על זמני הלימוד, ההנהלה מפקחת על התכנים שהוא מעביר ומוודאת שהמקום שהוא מתעסק איתו מתאים" מבהיר קופצ'יק.

מוישי וולף מציין כי השנה יזכו הבחורים למעט הקלה: "בכל שנה, יום ל"ג בעומר היה עמוס במיוחד, אך היות והשנה נדחתה החופשה ליום שני, ואיתה רוב התהלוכות, הבחורים שנמצאים במירון, יספיקו להשתתף בתהלוכות שיתקיימו במקומות נוספים בארץ". 

את השיחה הוא חותם בהצהרה: "כמה שהבחורים עייפים ולמרות שאין כוח, אנחנו מונעים מתוך אידיאל. כמו שהרבי כתב פעם במכתב, שלא יישאר אף ילד יהודי שלא יגיע לתהלוכות, בין אם הוא חרדי, דתי, או כזה שעדיין לא".

סייע בהכנת הכתבה: צביקה גרוניך

ציון הרשב"י במירון
ציון הרשב"י במירון